Co to jest prosta pożyczka?

17.02.2021
Category: Które Mają
Dołącz do społeczności
Zwana również zwykłą pożyczką odsetkową, prosta pożyczka to rodzaj umowy pożyczkowej, w której oprocentowanie jest ustalane na podstawie dziennej, a nie miesięcznej. Chociaż ta niewielka różnica ma stosunkowo niewielki wpływ na kwotę, którą dłużnik spłaca w trakcie pożyczki krótkoterminowej, odsetki płacone od zwykłej pożyczki w długim okresie mogą być znaczne. Wielu konsumentów, którzy mają możliwość wyboru między zwykłą pożyczką a zwykłą pożyczką, skorzysta z prostego kalkulatora pożyczki odsetkowej w celu oszacowania całkowitej kwoty odsetek, które zostaną zapłacone w okresie pożyczki, a następnie porównaj odsetki zapłacone za metoda standardowa.Ułatwi to znacznie ustalenie, czy różnica jest znacząca i czy zapłacenie dodatkowych odsetek jest równoważone dodatkowymi korzyściami zawartymi w warunkach pożyczki.

Prosta pożyczka to rodzaj umowy pożyczki, w której oprocentowanie jest naliczane codziennie, a nie co miesiąc.

W przypadku zwykłej pożyczki stopa oprocentowania stosowana codziennie jest zwykle określana przez podzielenie rocznej stopy przez 360 lub 365, w zależności od warunków określonych w umowie pożyczki. Stawka ta jest następnie stosowana do salda pożyczki każdego dnia, aż do całkowitej spłaty pożyczki. Jest to przeciwieństwo metody standardowej, która polega na podzieleniu rocznej stopy przez 12, a następnie zastosowaniu tej stopy do salda każdego miesiąca. Nie jest niczym niezwykłym, że komercyjne kredyty hipoteczne wykorzystują prostą metodę odsetek zamiast standardowej.

Proste pożyczki, które mają zostać spłacone w krótkim okresie, na przykład rok lub więcej, zazwyczaj nie powodują dużej różnicy w odsetkach płaconych przez cały okres pożyczki. Ponadto postanowienia dotyczące prostej pożyczki mogą obniżać lub znosić inne opłaty, które są oceniane w standardowej pożyczce. Pomaga to dodatkowo zrównoważyć różnicę, pozwalając pożyczkom obliczonym tą metodą pozostać konkurencyjnymi w stosunku do pożyczek oferowanych przez inne instytucje finansowe.

Dokładne prognozowanie wysokości odsetek płaconych od prostej pożyczki staje się znacznie ważniejsze, gdy rozważana pożyczka jest udzielana na dłuższy okres. Na przykład konsument, który rozważa 30-letni kredyt hipoteczny skonstruowany jako zwykła pożyczka, będzie chciał skorzystać z prostego kalkulatora odsetek, aby przewidzieć całkowitą kwotę odsetek zapłaconych w ten sposób, a następnie oszacować kwotę odsetek zapłaconych na pożyczka metodą standardową. Zakładając, że pozostałe postanowienia każdej umowy pożyczki są podobne pod względem opłat i prowizji, konsument może stwierdzić, że łączne odsetki zapłacone w okresie trwania zwykłej pożyczki są znacznie wyższe. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może być skorzystanie z kredytu hipotecznego opartego na standardowym wniosku o odsetki.

Po wielu latach w branży telekonferencji Michael postanowił wykorzystać swoją pasję do ciekawostek, badań i pisania, zostając niezależnym pisarzem na pełen etat. Od tego czasu publikował artykuły w różnych publikacjach drukowanych i internetowych, w tym wiseGEEK, a jego prace pojawiały się także w zbiorach poezji, dewocjonaliach i kilku gazetach. Inne zainteresowania Malcolma obejmują kolekcjonowanie płyt winylowych, mniejszą ligę baseballową i kolarstwo.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy