Co to jest kryptowaluta? [Wszystko co musisz wiedzieć!]

17.02.2021
Category: Ważne Jest

Czym jest kryptowaluta: jednorożec XXI wieku – czy pieniądze przyszłości?

 1. Kryptowaluta to internetowy środek wymiany wykorzystujący funkcje kryptograficzne do przeprowadzania transakcji finansowych. Kryptowaluty wykorzystują technologię blockchain, aby uzyskać decentralizację, przejrzystość i niezmienność.
 2. Najważniejszą cechą kryptowaluty jest to, że nie jest kontrolowana przez żaden organ centralny: zdecentralizowany charakter łańcucha bloków sprawia, że ​​kryptowaluty są teoretycznie odporne na stare sposoby rządowej kontroli i ingerencji.Kryptowaluty mogą być przesyłane bezpośrednio między dwiema stronami za pomocą kluczy prywatnych i publicznych. Przelewy te można wykonać przy minimalnych opłatach manipulacyjnych, co pozwala użytkownikom uniknąć wysokich opłat pobieranych przez tradycyjne instytucje finansowe.Dziś kryptowaluty (Kup Crypto) stały się globalnym zjawiskiem znanym większości ludzi. W tym przewodniku powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o kryptowalutach oraz o tym, że mogą one wnieść do globalnego systemu gospodarczego.

  W dzisiejszych czasach ciężko będzie Ci znaleźć duży bank, dużą firmę księgową, znaczącą firmę programistyczną lub rząd, który nie badał kryptowalut, nie opublikował artykułu na ten temat lub nie rozpoczął tak zwanego projektu blockchain. (Weź udział w naszych kursach dotyczących technologii blockchain, aby dowiedzieć się więcej o łańcuchu bloków)

  „Waluty wirtualne, być może przede wszystkim Bitcoin, pobudziły wyobraźnię niektórych, wywołały strach wśród innych i zdezorientowały resztę z nas. – Thomas Carper, senator USA

  Ale poza hałasem i komunikatami prasowymi przytłaczająca większość ludzi – nawet bankierzy, konsultanci, naukowcy i programiści – ma bardzo ograniczoną wiedzę na temat kryptowalut. Często nie rozumieją nawet podstawowych pojęć.

  Przejdźmy więc przez całą historię. Co to są kryptowaluty?

  Zrozumienie podstaw kryptowalut 101
  • Skąd się wzięła kryptowaluta?
  • Dlaczego warto dowiedzieć się o kryptowalutach?A co musisz wiedzieć o kryptowalutach?Jak działa kryptowaluta?

   Niewiele osób wie, ale kryptowaluty pojawiły się jako produkt uboczny innego wynalazku. Satoshi Nakamoto, nieznany wynalazca Bitcoina, pierwszej i wciąż najważniejszej kryptowaluty, nigdy nie zamierzał wymyślać waluty.

   W swoim ogłoszeniu Bitcoin pod koniec 2008 roku Satoshi powiedział, że opracował „Elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer.

   Jego celem było coś wymyślić; wielu osobom nie udało się stworzyć cyfrowej gotówki.

   Ogłaszamy pierwsze wydanie Bitcoin, nowego elektronicznego systemu gotówkowego, który wykorzystuje sieć peer-to-peer, aby zapobiec podwójnemu wydatkowaniu. Jest całkowicie zdecentralizowany bez serwera ani organu centralnego. – Satoshi Nakamoto, 9 stycznia 2009, ogłasza Bitcoin na SourceForge.

   Najważniejszą częścią wynalazku Satoshi było to, że znalazł sposób na zbudowanie zdecentralizowanego systemu cyfrowej gotówki. W latach dziewięćdziesiątych podejmowano wiele prób stworzenia pieniądza cyfrowego, ale wszystkie zakończyły się niepowodzeniem.

   … Po ponad dziesięciu latach nieudanych systemów opartych na zaufanych firmach trzecich (Digicash itp.) Postrzegają to jako przegraną sprawę. Mam nadzieję, że potrafią dokonać rozróżnienia, że ​​po raz pierwszy wiem o tym, że próbujemy skorzystać z systemu opartego na zaufaniu. – Satoshi Nakamoto w e-mailu do Dustina Trammella

   Widząc, że wszystkie scentralizowane próby zawodzą, Satoshi próbował zbudować cyfrowy system gotówkowy bez centralnej jednostki. Podobnie jak sieć peer-to-peer do udostępniania plików.

   Ta decyzja stała się narodzinami kryptowaluty. To brakujący element, który Satoshi znalazł do realizacji cyfrowej gotówki. Powód jest nieco techniczny i złożony, ale jeśli go zdobędziesz, będziesz wiedział więcej o kryptowalutach niż większość ludzi. Spróbujmy więc uczynić to tak prostym, jak to tylko możliwe:

   Aby zrealizować cyfrową gotówkę, potrzebujesz sieci płatności z kontami, saldami i transakcjami. Łatwo to zrozumieć. Jednym z głównych problemów, które musi rozwiązać każda sieć płatnicza, jest zapobieganie tak zwanemu podwójnemu wydatkowaniu: aby jeden podmiot nie wydawał dwukrotnie tej samej kwoty. Zwykle robi to centralny serwer, który prowadzi ewidencję sald.

   W zdecentralizowanej sieci nie masz tego serwera. Potrzebujesz więc każdej pojedynczej jednostki sieci do wykonania tej pracy. Każdy partner w sieci musi mieć listę wszystkich transakcji, aby sprawdzić, czy przyszłe transakcje są prawidłowe lub próba podwójnego wydania.

   Ale w jaki sposób te podmioty mogą zachować zgodność co do tych zapisów?

   Jeśli rówieśnicy w sieci nie zgadzają się co do tylko jednej, pomniejszej równowagi, wszystko jest zepsute. Potrzebują absolutnego konsensusu. Zwykle ponownie przyjmuje się władzę centralną, aby zadeklarować prawidłowy stan równowagi. Ale jak osiągnąć konsensus bez władzy centralnej?

   Nikt nie wiedział, dopóki Satoshi nie pojawił się znikąd. W rzeczywistości nikt nie wierzył, że jest to w ogóle możliwe.

   Satoshi udowodnił, że tak było. Jego główną innowacją było osiągnięcie konsensusu bez centralnego organu. Kryptowaluty są częścią tego rozwiązania – częścią, która sprawiła, że ​​rozwiązanie było ekscytujące, fascynujące i pomogło mu przetoczyć się po świecie.

   Satoshi Nakomoto ogłosił Bitcoin w 2009 roku:Co to jest kryptowaluta?

   Jeśli usuniesz cały szum wokół kryptowalut i zredukujesz go do prostej definicji, okaże się, że są to tylkoograniczone wpisy w bazie danych, których nikt nie może zmienić bez spełnienia określonych warunków. Może się to wydawać zwyczajne, ale wierz lub nie: tak właśnie możesz zdefiniować walutę.

   Weź pieniądze na swoim koncie bankowym: co to jest więcej niż wpisy w bazie danych, które można zmienić tylko w określonych warunkach? Możesz nawet wziąć fizyczne monety i banknoty: czym są inne niż ograniczone wpisy w publicznej fizycznej bazie danych, które można zmienić tylko wtedy, gdy spełniasz warunek, niż fizycznie posiadasz monety i banknoty? Pieniądze to zweryfikowany wpis w jakiejś bazie danych rachunków, sald i transakcji.

   Tak więc, aby podać właściwą definicję – kryptowaluta to internetowy środek wymiany, który wykorzystuje funkcje kryptograficzne do przeprowadzania transakcji finansowych. Kryptowaluty wykorzystują technologię blockchain, aby uzyskać decentralizację, przejrzystość i niezmienność.

   Jak górnicy tworzą monety i potwierdzają transakcje

   Przyjrzyjmy się mechanizmowi rządzącemu bazami kryptowalut. Kryptowaluta, taka jak Bitcoin, składa się z sieci rówieśników. Każdy partner ma zapis pełnej historii wszystkich transakcji, a tym samym salda każdego konta.

   Transakcja to plik, który mówi: „Bob daje X Bitcoin Alicji i jest podpisany kluczem prywatnym Boba. To podstawowa kryptografia klucza publicznego, nic specjalnego. Po podpisaniu transakcja jest transmitowana w sieci, wysyłana od jednego peera do każdego innego peera. To jest podstawowa technologia p2p.

   Blockchain i kryptowaluta

   Transakcja jest znana niemal natychmiast w całej sieci. Ale dopiero po określonym czasie zostaje potwierdzony.

   Potwierdzenie to kluczowe pojęcie w kryptowalutach. Można powiedzieć, że w kryptowalutach chodzi o potwierdzenie.

   Dopóki transakcja nie jest potwierdzona, jest w toku i może zostać sfałszowana. Kiedy transakcja zostaje potwierdzona, zostaje ona utrwalona. Nie można go już sfałszować, nie można go cofnąć, jest częścią niezmiennego zapisu historycznych transakcji: tzw. Blockchain.

   Tylko górnicy mogą potwierdzać transakcje. To jest ich praca w sieci kryptowalut. Przyjmują transakcje, stemplują je jako legalne i rozpowszechniają je w sieci. Po potwierdzeniu transakcji przez górnika każdy węzeł musi dodać ją do swojej bazy danych. Stało się częścią łańcucha bloków.

   Za tę pracę górnicy są nagradzani tokenem kryptowaluty, na przykład Bitcoinami. Ponieważ działalność górnika jest najważniejszą częścią systemu kryptowalut, powinniśmy zostać przez chwilę i przyjrzeć się jej głębiej.

   Co to jest kopanie kryptowalut?

   W zasadzie każdy może być górnikiem. Ponieważ zdecentralizowana sieć nie ma uprawnień do delegowania tego zadania, kryptowaluta potrzebuje pewnego rodzaju mechanizmu, aby zapobiec nadużywaniu jej przez jedną rządzącą partię. Wyobraź sobie, że ktoś tworzy tysiące partnerów i rozpowszechnia sfałszowane transakcje. System natychmiast się zepsuł.

   Tak więc Satoshi ustanowił zasadę, że górnicy muszą zainwestować część pracy swoich komputerów, aby kwalifikować się do tego zadania. W rzeczywistości muszą znaleźć hash – produkt funkcji kryptograficznej – który łączy nowy blok z jego poprzednikiem. Nazywa się to dowodem pracy. W Bitcoin opiera się na algorytmie SHA 256 Hash.

   Źródło zdjęcia: https://privacycanada.net

   Nie musisz rozumieć szczegółów dotyczących SHA 256. Ważne jest tylko, aby wiedzieć, że może on być podstawą kryptologicznej łamigłówki, o rozwiązanie której konkurują górnicy. Po znalezieniu rozwiązania górnik może zbudować blok i dodać go do łańcucha blokowego. W ramach zachęty ma prawo dodać tak zwaną transakcję w bazie monet, która daje mu określoną liczbę Bitcoinów. To jedyny sposób na tworzenie prawidłowych bitcoinów.

   Bitcoiny można tworzyć tylko wtedy, gdy górnicy rozwiązują zagadkę kryptograficzną. Ponieważ trudność tej łamigłówki zwiększa moc komputera, jaką inwestuje cały górnik, istnieje tylko określona ilość tokena kryptowaluty, który można utworzyć w określonym czasie. Jest to część konsensusu, którego żaden peer w sieci nie może przerwać.

   Dowód pracy dotyczy:Rewolucyjne właściwości

   Jeśli naprawdę o tym myślisz, Bitcoin, jako zdecentralizowana sieć partnerów, którzy utrzymują konsensus co do rachunków i sald, jest bardziej walutą niż liczby, które widzisz na koncie bankowym. Czym są te liczby bardziej niż wpisy w bazie danych – bazie danych, którą mogą zmieniać ludzie, których nie widzisz i według reguł, których nie znasz?

   Zasadniczo kryptowaluty to wpisy dotyczące tokenów w zdecentralizowanych bazach danych konsensusu. Nazywa się je CRYPTOcurrencies ponieważ proces utrzymywania konsensusu jest zabezpieczony silną kryptografią. Kryptowaluty są oparte na kryptografii. Nie są zabezpieczeni przez ludzi ani zaufanie, ale matematyka. Bardziej prawdopodobne jest, że asteroida spadnie na Twój dom, niż że adres bitcoin zostanie naruszony.

   Opisując właściwości kryptowalut, musimy oddzielić właściwości transakcyjne i pieniężne. Chociaż większość kryptowalut ma wspólny zestaw właściwości, nie są one wyryte w kamieniu.

   Zrozumienie właściwości kryptowalut

   1)Nieodwracalne:Po potwierdzeniu transakcji nie można cofnąć. Przez nikogo. I nikt nie znaczy nikogo. Nie ty, nie twój bank, nie prezydent Stanów Zjednoczonych, nie Satoshi, nie twój górnik. Nikt. Jeśli wysyłasz pieniądze, wysyłasz je. Kropka. Nikt nie może Ci pomóc, jeśli wysłałeś swoje środki do oszusta lub jeśli haker ukradł je z Twojego komputera. Nie ma siatki bezpieczeństwa.

   2)Pseudonim:Ani transakcje, ani konta nie są połączone z rzeczywistymi tożsamościami. Otrzymujesz Bitcoiny na tak zwane adresy, które są losowo wyglądającymi łańcuchami około 30 znaków. Chociaż zwykle jest możliwa analiza przepływu transakcji, nie jest konieczne powiązanie rzeczywistej tożsamości użytkowników z tymi adresami.

   3)Szybko i globalnie:Transakcje są propagowane w sieci niemal natychmiast i potwierdzane w ciągu kilku minut. Ponieważ zdarzają się w globalnej sieci komputerów, są całkowicie obojętni na Twoją fizyczną lokalizację. Nie ma znaczenia, czy wyślę Bitcoin do mojego sąsiada, czy do kogoś na drugim końcu świata.

   4)Bezpieczeństwo:Fundusze kryptowalut są zamknięte w systemie kryptografii klucza publicznego. Tylko właściciel klucza prywatnego może wysłać kryptowalutę. Silna kryptografia i magia wielkich liczb uniemożliwiają przełamanie tego schematu. Adres Bitcoin jest bezpieczniejszy niż Fort Knox.

   5)Permissionless: nie musisz nikogo prosić o korzystanie z kryptowaluty. To tylko oprogramowanie, które każdy może pobrać bezpłatnie. Po zainstalowaniu możesz odbierać i wysyłać Bitcoiny lub inne kryptowaluty. Nikt nie może ci przeszkodzić. Nie ma strażnika.

   Co to jest kryptowaluta: właściwości pieniężne

   1)Podaż kontrolowana: większość kryptowalut ogranicza podaż tokenów. W przypadku Bitcoin podaż zmniejsza się w czasie i osiągnie ostateczną liczbę około roku 2140. Wszystkie kryptowaluty kontrolują dostawę tokena zgodnie z harmonogramem zapisanym w kodzie. Oznacza to, że podaż pieniężną kryptowaluty w każdym momencie w przyszłości można z grubsza obliczyć dzisiaj. Nic dziwnego.

   2)Żadnego długu, ale na okaziciela: Pieniądze Fiata na twoim koncie bankowym są tworzone przez dług, a liczby, które widzisz w księdze głównej, reprezentują tylko długi. To system IOU. Kryptowaluty nie reprezentują długów, po prostu reprezentują siebie.

   Aby zrozumieć rewolucyjny wpływ kryptowalut, musisz wziąć pod uwagę obie właściwości. Bitcoin jako bezprawny, nieodwracalny i pseudonimowy środek płatniczy jest atakiem na kontrolę banków i rządów nad transakcjami pieniężnymi ich obywateli. Nie możesz utrudniać komuś korzystania z Bitcoin, nie możesz zabronić komuś przyjmowania płatności, nie możesz cofnąć transakcji.

   Jako pieniądze z ograniczoną, kontrolowaną podażą, której rząd, bank lub żadna inna instytucja centralna nie może zmienić, kryptowaluty atakują zakres polityki pieniężnej. Odbierają kontrolę banków centralnych nad inflacją lub deflacją, manipulując podażą pieniądza.

   „Chociaż wciąż jest dość nowy i niestabilny w stosunku do standardu złota, kryptowaluta zdecydowanie zyskuje na popularności i z pewnością będzie miała bardziej znormalizowane zastosowania w ciągu najbliższych kilku lat. Szczególnie teraz jego popularność rośnie wraz z powyborczą niepewnością na rynku. Kluczem będzie ułatwienie przyjęcia na dużą skalę (jak w przypadku wszystkiego, co dotyczy kryptowalut), w tym opracowanie zabezpieczeń i ochrony dla kupujących / inwestorów. Spodziewam się, że w ciągu dwóch lat znajdziemy się w miejscu, w którym ludzie będą mogli wepchnąć swoje pieniądze pod wirtualny materac za pośrednictwem kryptowaluty i będą wiedzieć, że gdziekolwiek się pojawią, pieniądze tam będą. – Sarah Granger, autorka i mówczyni.

   Zrozumieć kryptowalutę: Narodziny nowej ekonomii

   Głównie ze względu na swoje rewolucyjne właściwości kryptowaluty stały się sukcesem ich wynalazca, Satoshi Nakamoto, nie odważył się o tym marzyć. Podczas gdy każda inna próba stworzenia systemu cyfrowej gotówki nie przyciągnęła masy krytycznej użytkowników, Bitcoin miał coś, co wywołało entuzjazm i fascynację. Czasami bardziej przypomina religię niż technologię.

   Kryptowaluty to cyfrowe złoto. Solidne pieniądze zabezpieczone przed wpływami politycznymi. Pieniądz obiecuje zachować i zwiększyć swoją wartość w czasie. Kryptowaluty są również szybkim i wygodnym środkiem płatniczym o zasięgu ogólnoświatowym, a także są na tyle prywatne i anonimowe, że służą jako środek płatniczy za czarne rynki i każdą inną nielegalną działalność gospodarczą.

   Ale podczas gdy kryptowaluty są częściej używane do płatności, ich użycie jako środka spekulacyjnego i magazynu wartości przyćmiewa aspekty płatności. Kryptowaluty dały początek niezwykle dynamicznemu, szybko rozwijającemu się rynkowi dla inwestorów i spekulantów. Giełdy takie jak Okcoin, Poloniex czy Shapeshift umożliwiają handel setkami kryptowalut. Ich dzienne obroty przewyższają obroty głównych giełd europejskich.

   Jednocześnie praktyka Initial Coin Distribution (ICO), głównie wspomagana przez inteligentne kontrakty Ethereum, dała życie niesamowicie udanym projektom crowdfundingowym, w których często wystarczy pomysł, aby zebrać miliony dolarów. W przypadku „The DAO było to ponad 150 milionów dolarów.

   W tym bogatym ekosystemie monet i żetonów doświadczasz ekstremalnej zmienności. Często zdarza się, że moneta zyskuje 10 procent dziennie – czasem 100 procent – tylko po to, by następnego dnia stracić to samo. Jeśli masz szczęście, wartość Twojej monety wzrośnie do 1000 procent w ciągu jednego lub dwóch tygodni.

   Która z poniższych pozycji NIE jest własnością kryptowaluty:Lista kryptowalut

   Podczas gdy Bitcoin pozostaje zdecydowanie najbardziej znaną kryptowalutą, a większość innych kryptowalut nie ma żadnego wpływu spekulacyjnego, inwestorzy i użytkownicy powinni mieć oko na kilka kryptowalut. Tutaj przedstawiamy najpopularniejsze dzisiejsze kryptowaluty.

   Jedyna, pierwsza i najbardziej znana kryptowaluta. Bitcoin służy jako cyfrowy standard w całej branży kryptowalut, jest używany jako globalny środek płatniczy i jest de facto walutą cyberprzestępczości, taką jak rynki darknet lub oprogramowanie ransomware. Po siedmiu latach istnienia cena Bitcoina wzrosła z zera do ponad 650 dolarów, a wolumen transakcji osiągnął ponad 200 000 transakcji dziennie.

   Nie ma nic więcej do powiedzenia – Bitcoin zostanie tutaj.

   Pomysł młodego krypto-geniusza Vitalika Buterina wspiął się na drugie miejsce w hierarchii kryptowalut. Poza Bitcoinem, jego blockchain weryfikuje nie tylko zestaw kont i sald, ale także tak zwane stany. Oznacza to, że ethereum może przetwarzać nie tylko transakcje, ale także złożone kontrakty i programy.

   Ta elastyczność sprawia, że ​​Ethereum jest idealnym instrumentem do aplikacji blockchain. Ale to kosztuje. Po Hack of the DAO – inteligentnym kontrakcie opartym na Ethereum – programiści zdecydowali się na hard fork bez konsensusu, co zaowocowało pojawieniem się Ethereum Classic. Poza tym istnieje kilka klonów Ethereum, a samo Ethereum jest gospodarzem kilku Tokenów, takich jak DigixDAO i Augur. To sprawia, że ​​ethereum jest bardziej rodziną kryptowalut niż pojedynczą walutą.

   Podczas gdy Ripple ma natywną kryptowalutę – XRP – bardziej chodzi o sieć do przetwarzania IOU niż samą kryptowalutę. XRP, waluta, nie służy jako środek do przechowywania i wymiany wartości, ale raczej jako token do ochrony sieci przed spamem.

   Ripple, w przeciwieństwie do Bitcoin i ethereum, nie prowadzi wydobycia, ponieważ wszystkie monety są już wstępnie wydobywane. Ripple odkrył ogromną wartość w przestrzeni finansowej, ponieważ wiele banków dołączyło do sieci Ripple.

   Litecoin był jedną z pierwszych kryptowalut po Bitcoinie i oznaczony jako srebro w cyfrowym złotym bitcoinie. Szybszy niż bitcoin, z większą ilością tokenów i nowym algorytmem wydobywania, Litecoin był prawdziwą innowacją, idealnie dostosowaną do roli mniejszego brata bitcoina. „Ułatwiło to pojawienie się kilku innych kryptowalut, które wykorzystywały jego bazę kodów, ale uczyniły go jeszcze lżejszym. Przykładami są Dogecoin lub Feathercoin.

   Chociaż Litecoin nie znalazł prawdziwego przypadku użycia i stracił drugie miejsce po bitcoinie, nadal jest aktywnie rozwijany i sprzedawany oraz jest przechowywany jako kopia zapasowa, jeśli Bitcoin zawiedzie.

   Monero jest najbardziej znanym przykładem algorytmu CryptoNight. Ten algorytm został wymyślony, aby dodać funkcje prywatności, których brakuje Bitcoin. Jeśli korzystasz z Bitcoin, każda transakcja jest dokumentowana w łańcuchu bloków i można śledzić przebieg transakcji. Wraz z wprowadzeniem koncepcji zwanej sygnaturami pierścieniowymi algorytm CryptoNight był w stanie przebić się przez ten ślad.

   Pierwsza implementacja CryptoNight, Bytecoin, została mocno preminowana i dlatego została odrzucona przez społeczność. Monero był pierwszym klonem bytecoin, który nie był preminem i podniósł dużą świadomość. Istnieje kilka innych wcieleń Cryptonote z własnymi niewielkimi ulepszeniami, ale żadne z nich nie osiągnęło nigdy takiej popularności jak Monero.

   Popularność Monero osiągnęła szczyt latem 2016 r., Kiedy to niektóre rynki Darknet zdecydowały się zaakceptować je jako walutę. Spowodowało to stały wzrost ceny, podczas gdy faktyczne wykorzystanie Monero wydaje się być rozczarowująco małe.

   Poza tym istnieją setki kryptowalut z kilku rodzin. Większość z nich to nic innego jak próby dotarcia do inwestorów i szybkiego zarobienia pieniędzy, ale wiele z nich obiecuje place zabaw do testowania innowacji w technologii kryptowalut.

   Co to jest kryptowaluta: wniosek

   Rynek kryptowalut jest szybki i dziki. Niemal każdego dnia pojawiają się nowe kryptowaluty, stare umierają, pierwsi użytkownicy stają się bogaci, a inwestorzy tracą pieniądze. Każda kryptowaluta zawiera obietnicę, głównie wielką historię, która zmieni świat. Niewielu przeżywa pierwsze miesiące, a większość jest pompowana i wyrzucana przez spekulantów i żyje jak monety zombie, dopóki ostatni posiadacz torebek nie straci nadziei na zwrot swojej inwestycji.

   „Za 2 lata wierzę, że kryptowaluty zyskają legitymację jako protokół transakcji biznesowych, mikropłatności i wyprzedzania Western Union jako preferowane narzędzie przekazów pieniężnych. Jeśli chodzi o transakcje biznesowe – zobaczysz dwie ścieżki: Będą firmy finansowe, które wykorzystają to bez opłat, prawie natychmiastową możliwość przenoszenia dowolnej ilości pieniędzy, i będą tacy, którzy wykorzystają ją do swojej technologii blockchain. Technologia Blockchain zapewnia największe korzyści dzięki nieuzasadnionemu audytowi, jednemu źródłu prawdy, inteligentnym kontraktom i kolorowym monetom .

   Cody Littlewood, jestem założycielem i dyrektorem generalnym Codelitt

   Rynki są brudne. Ale to nie zmienia faktu, że kryptowaluty są tutaj, aby pozostać – i tutaj, aby zmienić świat. To już się dzieje. Ludzie na całym świecie kupują Bitcoiny, aby chronić się przed dewaluacją ich krajowej waluty. Głównie w Azji pojawił się ożywiony rynek przekazów Bitcoin, a Bitcoin korzystający z ciemnych sieci cyberprzestępczości kwitnie. Coraz więcej firm odkrywa moc inteligentnych kontraktów lub tokenów na Ethereum, pojawia się pierwsze rzeczywiste zastosowanie technologii blockchain.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy