Co się stanie, jeśli nie spłacisz kredytu studenckiego?

17.02.2021
Category: Oceny Kredytowe

Zaległości w spłacie kredytu studenckiego są powszechne. Oto, co się dzieje, gdy domyślasz się – i jak z tego wyjść. (iStock)

Spada liczba osób, które nie spłacają kredytów studenckich, ale statystyki prawdopodobnie nadal Cię zaskoczą. Według Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych nieco ponad jeden na dziesięciu studentów nie spłaca swoich pożyczek – a to tylko w ciągu dwóch lat od rozpoczęcia okresu spłaty.

Kontynuuj czytanie poniżej

Długoterminowe badanie przeprowadzone przez organizację non-profit zajmującą się polityką, Brookings Institution, wykazało, że po kilku latach bankructwa są jeszcze bardziej powszechne. Na przykład klasa rozpoczynająca naukę w college’u w 1996 r. Miała 15-procentowy wskaźnik niewypłacalności w ciągu 20 lat. Klasa 2004? Przewiduje się, że staną się niewykonalne w wysokości 25,7 procent.

Co to znaczy nie spłacać kredytów studenckich?Niespłacanie kredytu studenckiego oznacza po prostu, że nie udało Ci się go spłacić. Dokładny moment, w którym przechodzisz od zwykłego „spóźniania się z płatnościami do „niewypłacalności, różni się w zależności od produktu pożyczkowego. W przypadku większości pożyczek federalnych (z wyjątkiem pożyczek Perkins) niespłacanie ma miejsce, gdy zalega z płatnościami przez co najmniej 270 dni. W przypadku pożyczek prywatnych musiałbyś poprosić pożyczkodawcę.

Ludzie mogą nie spłacać swoich pożyczek z powodu:

 • Zmiany w zatrudnieniu lub utrata dochodów
 • Wysoki poziom innych długówRachunki medyczneNiespodziewane koszty awaryjneWedług badania Brooking Institute studenci, którzy uczęszczają na uniwersytety nastawione na zysk, są bardziej narażeni na spłacanie pożyczek niż inne grupy studentów. Wśród uczniów nastawionych na zysk 23,5% nie spłacało pożyczek w ciągu 12 lat od rozpoczęcia nauki. Inne grupy, w których występuje większe ryzyko niewywiązania się z zobowiązań, to studenci czarnoskórzy, studenci pochodzenia latynoskiego oraz studenci nieposiadający dyplomu lub posiadający jedynie certyfikat. Badania pokazują, że prywatne szkoły non-profit również stanowią większe zagrożenie niż szkoły publiczne.

  Co się dzieje, gdy pożyczka studencka nie jest spłacana?Istnieją ogromne konsekwencje dla tych, którzy nie spłacają kredytów studenckich. Przede wszystkim saldo pożyczki przyspieszy, co oznacza, że ​​całe saldo będzie natychmiast wymagalne w całości.

  Jeśli nie możesz się ustatkować, możesz:

  • Stracić wszelkie opcje odroczenia, zwłoki i spłaty opartej na dochodach
  • Utrata uprawnień do przyszłej pomocy finansowejPrzepadają wszystkie zwroty podatków i wypłaty świadczeń federalnych do czasu spłaty saldaNiech twoje zarobki zostaną zajęte, co oznacza, że ​​pracodawca może wysłać część twojej wypłaty do pożyczkodawcyPozwolić pożyczkodawcy pozwać do sądu i obciążyć go wszelkimi kosztami sądowymi, opłatami prawnymi, kosztami windykacji itp. (A także pełnym saldem pożyczki)Niech twój akademicki transkrypcja zostanie wstrzymana do czasu spłaty długu studenckiegoZobaczysz również wpływ na swoją zdolność kredytową. Chociaż nie ma zbyt dużej liczby punktów, o których zauważysz, że Twój wynik spadnie, Rod Griffin, dyrektor ds. Edukacji konsumenckiej w Experian, powiedział, że wpływ będzie „duży.

   „Niespłacanie kredytów studenckich może mieć negatywny wpływ na kondycję finansową – powiedział Griffin. „Jeśli nie spłacasz kredytów studenckich, oznacza to, że nie spłacasz swojego długu zgodnie z ustaleniami. Niewypłacone spłaty kredytu studenckiego i niespłacone pożyczki mogą mieć poważny negatywny wpływ na wyniki Twojej zdolności kredytowej .

   To nie tylko wpływ krótkoterminowy. Wartość domyślna pozostanie w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat, zmniejszając między innymi szanse na uzyskanie pożyczki, zakup samochodu lub domu. Oceny kredytowe są czasami używane w przypadku wniosków o wynajem oraz ustalania stawek ubezpieczenia, więc wpływ może być ogromny.

   Co zrobić, jeśli nie spłacasz pożyczekStatystyki są jasne: niespłacanie kredytów studenckich jest dość powszechne. Ale można wiele zrobić, aby temu zapobiec. Jeśli znajdziesz się w miejscu, w którym dokonywanie miesięcznych płatności jest trudne, masz opcje. Tylko upewnij się, że działasz szybko, aby uniknąć niewykonania zobowiązania i wynikających z tego konsekwencji.

   Jeśli masz problemy ze spłatą pożyczki, wykonaj następujące czynności:

   1. Skontaktuj się z serwisem i zapytaj o opcje. Możesz kwalifikować się do planu spłaty opartego na dochodach, zwłoki lub odroczenia, dopóki nie odzyskasz równowagi.
   2. Rozważ bezpośredni kredyt konsolidacyjny. Bezpośrednia pożyczka konsolidacyjna umożliwia połączenie wszystkich federalnych pożyczek studenckich w jedną. Może to zmniejszyć liczbę dokonywanych płatności i potencjalnie obniżyć również stopę procentową, dzięki czemu płatności będą mniejsze i łatwiejsze w zarządzaniu. Refinansuj swoje pożyczki. Refinansowanie może być sprytną metodą umorzenia długów, zwłaszcza jeśli masz zarówno federalne, jak i prywatne pożyczki studenckie. Po pierwsze, może łączyć pożyczki w jedną płatność raz w miesiącu. Może również przynieść Ci niższą stopę procentową lub dłuższy okres spłaty, co obniży Twoje miesięczne koszty.Jeśli już nie spłacałeś swoich kredytów studenckich, powinieneś porozmawiać z pożyczkodawcą. Może istnieć sposób, aby odzyskać dobrą opinię, zanim domyślne zrujnują Twój profil kredytowy.

    Niektórzy pożyczkodawcy mogą oferować tak zwaną rehabilitację pożyczki, która umożliwia dokonywanie niewielkich, ale spójnych miesięcznych płatności przez określony czas, aby zapewnić bieżącą pożyczkę. Chociaż nie wszyscy pożyczkodawcy to oferują, istnieje duża szansa, że ​​Twój pożyczkodawca ma przynajmniej jakąś opcję naprawczą, którą możesz wykorzystać, więc zadzwoń do nich i wejdź na prostą i wąską, zanim będzie za późno.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy