Co się dzieje z nieaktywnymi kontami bankowymi?

17.02.2021
Category: Twoje Pieniądze

Wskazówki dotyczące odzyskiwania utraconych pieniędzy

Okoliczności takie jak choroba, śmierć lub po prostu słabe prowadzenie dokumentacji mogą skutkować zapomnieniem o kontach bankowych i pozostawieniem ich w stanie uśpienia. W krótkim okresie zawartość nieaktywnych rachunków pozostaje na swoim miejscu. Jeśli nadal będą pozostawać bez kontroli przez dłuższy czas, mogą skończyć się zatrzymaniem lub zniszczeniem. Jeśli masz gdzieś nieaktywne konto, ważne jest, aby wiedzieć, co się z nim stało i jak odzyskać środki.

Zajęcie stanu

Każdy stan ma własny zestaw reguł dotyczących przejmowania nieaktywnych środków z banków i instytucji finansowych. Jeśli bank próbował skontaktować się z posiadaczką konta przez wymagany czas i nie udało się to z powodu jej przeniesienia, śmierci lub innych okoliczności, bank musi następnie przekazać środki rządowi stanu, który trafi do skarbca. Państwo może wówczas legalnie wykorzystać te pieniądze jako część rocznego budżetu, ale musi zostać zwrócone prawowitemu właścicielowi, jeśli złoży o to wniosek. Ostateczne standardowe ostrzeżenie jest wysyłane do klienta na miesiąc przed zajęciem stanu. W przypadku braku odpowiedzi w wyznaczonym terminie środki są pobierane. Te same przepisy mają zastosowanie do skrytek depozytowych, zapasów, kaucji za czynsz, roszczeń ubezpieczeniowych, czeków niezabezpieczonych, a nawet detalicznych kart podarunkowych.

Opłaty za konto

Uśpione rachunki bankowe nadal podlegają opłatom, opłatom eksploatacyjnym i innym karom, które bank może nałożyć. W przypadku rachunków czekowych, które zwykle nie są oprocentowane, opłaty mogą z czasem zlikwidować saldo lub nawet spowodować, że rachunek spadnie na czerwono. W przypadku rachunków oszczędnościowych i innych rachunków z oprocentowaniem opłaty mogą nadal mieć wpływ, w zależności od salda początkowego. Opłaty i prowizje będą naliczane do czasu, gdy prawo stanowe uzna, że ​​rachunek zostanie przekazany do skarbu państwa, gdy bank nie ma już dostępu do środków.

Zamknięcia banków

Gdy bank lub instytucja finansowa zostaje zamknięta z powodu nadzoru federalnego lub innych działań prawnych, Federalna Korporacja Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) jest odpowiedzialna za zarządzanie zawartością wszelkich istniejących rachunków i zapewnienie, że posiadacze kont mają dostęp do swoich środków i mogą je odzyskać. Każde konto jest ubezpieczone do kwoty 250 000 USD, powyżej której środki mogą zostać uznane za stratę dla deponenta. W niektórych przypadkach FDIC nie może skontaktować się z posiadaczami kont z powodu niedokładnych lub starych informacji o koncie. W takim przypadku osoby są odpowiedzialne za sprawdzenie w FDIC w celu znalezienia uśpionych pieniędzy.

Odbieranie nieaktywnych funduszy

Aby zlokalizować fundusze, które mogły zostać zajęte z powodu przedłużającego się spoczynku, odwiedź witrynę internetową lokalnego urzędu kontrolnego. Wiele stanów ma opcje wyszukiwania online, które wymagają tylko Twojego imienia i nazwiska, aby dowiedzieć się, jakie pieniądze mogłeś zaniedbać zebrać przez lata. Niektóre stany wolą, aby szczegóły zajmowały się agencje zewnętrzne, ale w każdym przypadku zostaniesz przekierowany we właściwe miejsce do przeprowadzenia wyszukiwania. Po znalezieniu nieodebranych aktywów, które należą do Ciebie, roszczenie można złożyć drogą elektroniczną lub pocztą.

Więcej artykułów

Czy powinienem usunąć pieniądze ze wspólnego konta bankowego, jeśli wierzyciel pozywa moją żonę? →

Dowiedz się, czy płyta CD banku jest nadal ważna →

Czy fundusze rynku pieniężnego są bezpieczne, jeśli bank zostanie zamknięty? →

  • Urząd Kontroli stanu Nowy Jork: Upewnij się, że Twoje pieniądze nie zostaną porzucone
  • Nat West Bank: Dormant Accounts
  • MyBankTracker: Co się dzieje z nieaktywnymi kontami bankowymi

Robert Morello ma bogate doświadczenie w podróżowaniu, marketingu i biznesie. Uzyskał tytuł Bachelor of Arts na Columbia University w 2002 roku i pracował w branży turystycznej jako przewodnik, starszy menedżer ds. Marketingu i produktu oraz konsultant / ekspert ds. Podróży. Morello jest zawodowym pisarzem i adiunktem w dziedzinie podróży i turystyki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy