Co się dzieje z moją kartą kredytową sklepu po zamknięciu sklepu?

17.02.2021
Category: Oceny Kredytowej

Zależy to od znaczenia słowa „zamknięty

 • Dzielić
 • KołekE-mailObrazy Turbo / Getty

  Handel detaliczny, jak wiedzieliśmy, może się skończyć. Według Coresight Research, w tym roku do tej pory zamknięto ponad 5000 sklepów. Analitycy przewidują, że do końca 2020 r. Całkowita liczba zamknięć sklepów może wynieść od 20 000 do 25 000. Pandemia koronawirusa nie ułatwiła sprzedawcom detalicznym przetrwania w erze, w której konsumenci coraz bardziej preferują zakupy online. Jeśli masz przy sobie kartę kredytową sklepu, który jest zamykany lub restrukturyzowany, możesz się zastanawiać, co stanie się z Twoją kartą kredytową.

  Czy możesz to zatrzymać? Czy karta też się zamknie? A co z twoimi nagrodami? Odpowiedź brzmi: to zależy.

  Czy firma zamyka się na dobre?

  W niektórych przypadkach firma decyduje się na zamknięcie tylko nierentownych sklepów detalicznych lub przeniesienie działalności online. Twoje konto karty kredytowej może pozostać otwarte w obu tych przypadkach, chociaż wizyta w sklepie detalicznym może być niewygodna lub niemożliwa, jeśli wszystkie osoby w pobliżu są zamknięte. Jeśli nie możesz odwiedzić punktu sprzedaży detalicznej i jesteś zmuszony złożyć zamówienie online, być może będziesz musiał zapłacić za wysyłkę przy zakupach kartą kredytową, co zwiększa koszty zakupów u tego sprzedawcy.

  W bardziej tragicznych okolicznościach sprzedawca detaliczny może zdecydować o zamknięciu swoich drzwi na stałe. Podczas gdy niektóre firmy wychodzą z bankructwa i kontynuują działalność, dla wielu upadłość oznacza koniec linii. W takim przypadku Twoja karta kredytowa najprawdopodobniej stanie się bezużyteczna.

  Chociaż ogłoszenie upadłości oznacza, że ​​firma ma kłopoty, nie zawsze oznacza to, że zamyka swoje drzwi na dobre. W niektórych przypadkach firma może nadal prowadzić działalność, ale może zamknąć nierentowne lokalizacje lub dostosować działalność w inny sposób.

  Czy nadal możesz używać swojej karty kredytowej?

  Możesz nadal korzystać z karty kredytowej swojego sklepu, jeśli sprzedawca po prostu zamyka niektóre lokalizacje lub przechodzi do trybu online. Możesz również mieć możliwość korzystania z karty kredytowej w sklepach partnerskich, jeśli pozostają otwarte.

  W przypadku restrukturyzacji sprzedawcy detalicznego karta kredytowa Twojego sklepu i jej program lojalnościowy mogą ulec zmianie, w zależności od umowy między sprzedawcą a jego partnerem finansującym. Wydawca karty może zastąpić istniejącą kartę inną wersją karty, możesz zostać poproszony o złożenie wniosku o zaktualizowaną wersję karty kredytowej lub możesz zostać poproszony o złożenie wniosku o zupełnie nową kartę u innego sprzedawcy.

  Na przykład Gymboree ogłosił upadłość w 2019 roku i został sprzedany The Children’s Place. Gymboree nadal działa, ale jego witryna promuje kartę kredytową My Place – tę samą, którą promuje The Children’s Place – zamiast karty kredytowej Gymboree.

  Zanim złożysz wniosek o nową kartę, pamiętaj, że nowy wniosek o kredyt wpłynie na Twój kredyt, ponieważ skutkuje nowym zapytaniem o kredyt. Jeśli zostaniesz zatwierdzony, młodsze konto kredytowe zostanie uwzględnione w „wieku kredytu Twojej oceny kredytowej, co prawdopodobnie również obniży Twój wynik.

  Niestety, jeśli sklep zostanie zamknięty na stałe, Twoje konto karty kredytowej może zostać całkowicie anulowane i nie będziesz już mógł dokonywać w nim nowych zakupów.

  Uważaj na pocztę od wystawcy karty. Wydawcy kart kredytowych są zobowiązani do pisemnego powiadamiania klientów o oprocentowaniu lub innych istotnych zmianach w umowie o kartę.

  Co się dzieje z Twoim saldem

  Chociaż możesz używać karty kredytowej sklepu do robienia zakupów w sklepie detalicznym, saldo karty kredytowej nie jest w rzeczywistości u sprzedawcy. Zamiast tego saldo jest należne zewnętrznemu wydawcy karty kredytowej, który nawiązał współpracę ze sklepem. (Na przykład kartami kredytowymi Targetu zarządza TD Bank, a relacja ta jest na tyle znacząca, że ​​Target Corporation odnotowuje ją w swojej sprawozdawczości finansowej). 

  Takie rozwiązanie oznacza, że ​​likwidacja sklepu nie powoduje utraty salda należności. Oryginalne warunki karty kredytowej pozostają w mocy, a wystawca karty kredytowej będzie nadal obciążać Cię co miesiąc saldem należności, tak jakby sklep był nadal otwarty. Twoja minimalna miesięczna rata będzie nadal należna, a co miesiąc będą naliczane odsetki od niezapłaconego salda.

  Co się dzieje z nagrodami

  Jeśli Twoje konto karty zostanie zamknięte, prawdopodobnie stracisz wszystkie zdobyte nagrody, zgodnie z warunkami konta. W okresie poprzedzającym wykup twoich nagród może być ograniczony, a możliwości zdobywania nagród ograniczone (lub całkowicie wyeliminowane). Na przykład Pier 1, które ogłosiło zamknięcie wszystkich swoich sklepów w maju 2020 r., Przestało przyjmować certyfikaty kart lojalnościowych w swoim sklepie internetowym podczas likwidacji, ale akceptowało je przez ograniczony czas w swoich fizycznych sklepach. Wcześniejsze 

  Kolejny haczyk: wiele kart kredytowych sklepowych (w tym Pier 1’s) pozwala na wykorzystanie nagród tylko na nowe zakupy. Jeśli nagrody nie wystarczą na pokrycie całego zakupu, za resztę może być konieczne zapłacenie kartą na kilka dni przed zamknięciem sklepu. W przypadku Pier 1 karta nie przynosiła już nagród w swoich ostatnich dniach, a nawet gdyby tak było, prawdopodobnie poszłyby na marne od czasu zamknięcia sklepów.

  Jeśli kupujesz zniżki podczas wyprzedaży w ramach likwidacji sklepu, inna karta kredytowa z nagrodami może być lepszą opcją niż karta rabatowa sklepu.

  Co się dzieje z punktacją kredytową

  Zamknięcie sklepu może mieć wpływ na Twoją zdolność kredytową, ale zależy to od losu Twojej karty kredytowej i tego, czy masz saldo. Twój wynik kredytowy będzie najbardziej dotknięty, jeśli konto Twojej karty zostanie zamknięte z saldem. Jednak saldo zerowe nie zwalnia Cię od uszkodzenia wyniku kredytowego. Dostępny kredyt, który został uwzględniony w ogólnym wskaźniku wykorzystania kredytu i prawdopodobnie dał wzrost wyniku, będzie mniejszy. Jeśli kwota, którą jesteś winien na innych rachunkach kredytowych pozostanie taka sama, współczynnik ten pogorszy się.

  Po drugie, jeśli zamknięta karta jest jedną z najstarszych kart kredytowych, w końcu wypadnie z raportu kredytowego i nie będzie już wpływać na wiek kredytu, który jest czynnikiem, który liczy się dla 15% Twojego wyniku FICO. Wcześniejsze 

  Podsumowanie

  Los Twojego konta karty kredytowej w sklepie może być poza Twoją kontrolą, ale nadal możesz być proaktywny. Gdy dowiesz się, że sprzedawca korzystający z karty kredytowej sklepu, którą nosisz, ma kłopoty, skontaktuj się z obsługą klienta (online lub telefonicznie), aby uzyskać szczegółowe informacje na temat zmian warunków karty lub ofert nagród. Jeśli twoja karta jest zamknięta, szybko spłacaj saldo, które musisz zminimalizować, aby zmniejszyć ryzyko kredytowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy