Co się dzieje, gdy Twoja karta kredytowa straci ważność?

17.02.2021
Category: Karta Kredytowa

Dziś trudno będzie znaleźć konsumenta, który nie ma w portfelu co najmniej jednej karty kredytowej. Właściwie wykorzystywane karty kredytowe mogą być doskonałym narzędziem budowania silnej przyszłości finansowej. Jednak jednym szczególnym aspektem posiadania karty kredytowej, który niektórzy uważają za uciążliwy, jest data wygaśnięcia – i szeroki zakres działań, które może wywołać. Oto spojrzenie na to, co się dzieje, gdy Twoja karta kredytowa straci ważność, i na co powinieneś zwrócić uwagę jako doświadczony konsument.

Kluczowe wnioski
 • Daty ważności kart kredytowych mogą odnosić się do wygaśnięcia karty, a nie do konta.
 • Daty wygaśnięcia mają na celu uwzględnienie normalnego zużycia, a także zapobiegania oszustwom.Po wygaśnięciu ważności karty firmy mogą skorzystać z okazji, aby wysłać nowe karty ze zaktualizowanymi logo i wzorami.Przyczyny dat ważności

  Daty ważności kart kredytowych istnieją z kilku powodów. Odnoszą się do wygaśnięcia karty, a nie do konta karty kredytowej.

  Przede wszystkim daty ważności są umieszczane na kartach kredytowych w celu normalnego zużycia. Chip na karcie może się zużyć, a plastik może pęknąć. W określonych odstępach czasu – zwykle co trzy lata – wystawca karty kredytowej wyśle ​​Ci nową kartę.

  Drugi ważny powód: zapobieganie oszustwom. Niezależnie od tego, czy korzystasz z karty osobiście, przez telefon czy przez Internet, data wygaśnięcia stanowi dodatkowy punkt danych, który można sprawdzić, aby upewnić się, że informacje o karcie są prawidłowe i jesteś prawowitym użytkownikiem.

  Inne przyczyny upływu terminu ważności: Dają wystawcy karty możliwość marketingową i możliwość okresowej ponownej oceny warunków karty kredytowej w oparciu o aktualną zdolność kredytową. Firmy obsługujące karty mogą również wykorzystać datę ważności jako okazję do przesłania Ci karty ze zaktualizowanym wzorem lub logo.

  Czas na nową kartę

  Wiele firm obsługujących karty kredytowe wysyła powiadomienie i nową kartę kredytową w ciągu 30 do 60 dni poprzedzających datę wygaśnięcia dotychczasowej karty kredytowej. Inne firmy wyślą Ci list lub e-mail z pytaniem, czy chcesz odnowić.

  Potwierdź, że warunki karty kredytowej są nadal takie same

  Przed aktywacją nowej karty potwierdź, że warunki karty kredytowej są nadal takie same. Sprawdź, czy roczna stopa procentowa (APR) – stopa procentowa, którą płacisz – jest nadal taka sama. Przed odnowieniem karty kredytowej upewnij się również, że terminy płatności, opłaty i kary pozostają takie same. Zamiast dać się zaskoczyć po odnowieniu w wystawcy karty kredytowej, przed podpisaniem zapoznaj się ze wszystkimi faktami w czerni i bieli.

  Przybycie Twojej nowej karty

  Zanim użyjesz nowej karty, musisz ją aktywować; zazwyczaj do karty dołączona jest naklejka wskazująca adres strony internetowej, na której można aktywować kartę lub bezpłatny numer, pod który można zadzwonić. Następnie, po dodaniu nowej karty kredytowej do portfela, pociąć starą kartę i wyrzucić ją. Nie chcesz, aby informacje o Twojej starej karcie kredytowej dostały się w niepowołane ręce. Wreszcie, gdy masz już nową kartę kredytową, pamiętaj o zaktualizowaniu wszelkich płatności automatycznych dokonywanych za pomocą tej karty, aby odzwierciedlić nowe dane karty.

  Doskonała okazja do wprowadzenia na rynek nowych produktów

  Kiedy karta kredytowa straci ważność, wystawca karty ma doskonałą okazję do wprowadzenia nowych produktów do swoich klientów. Decydując się, czy pozostać przy starej karcie kredytowej, czy przejść na nowszy produkt z atrakcyjnymi funkcjami, będziesz musiał stawić czoła wielu opcjom. Zanim wybierzesz jakąkolwiek kartę kredytową, porównaj i porównaj różne karty ze starą. Uważnie badając karty oferowane przez wydawcę, będziesz w pełni przygotowany i będziesz wiedział, czego się spodziewać, gdy pojawi się pierwszy rachunek.

  Podsumowanie

  W obliczu daty wygaśnięcia karty kredytowej może być nieco zagmatwanie, ale ogólnie nie ma powodu do zmartwień. Firmy obsługujące karty kredytowe nie chcą tracić klientów. Dlatego, gdy zbliża się data ważności kart kredytowych, zaczynasz słyszeć coraz więcej od firmy. Jest to doskonała okazja dla firmy, aby przypomnieć Ci o wszystkich oferowanych przez nią produktach i zatrzymać Cię jako lojalnego klienta. Przed podpisaniem umowy w przerywanej linii zrób swoją pracę domową, aby użyć karty najlepiej dopasowanej do Twoich aktualnych potrzeb finansowych i wzorców wydatków.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy