Co robią ubezpieczyciele kredytów hipotecznych?

17.02.2021
Category: Złożyć Wniosek

Oto kilka pytań i odpowiedzi dotyczących procesu zatwierdzania kredytu mieszkaniowego: „Co robią subemitenci?

Kiedy faktycznie złożysz wniosek o pożyczkę mieszkaniową, Twój wniosek o kredyt hipoteczny zostanie zorganizowany przez pośrednika kredytowego, a następnie wysłany do gwaranta pożyczki, który określi, czy kwalifikujesz się do otrzymania kredytu hipotecznego.

Ubezpieczyciel może być Twoim najlepszym przyjacielem lub najgorszym wrogiem, dlatego ważne jest, aby postawić najlepszą stopę do przodu.

Przychodzi tu na myśl wyrażenie „masz tylko jedną szansę, aby zrobić pierwsze wrażenie.

Zaufaj mi, będziesz chciał zrobić to dobrze za pierwszym razem, aby uniknąć zejścia do biurokratycznej króliczej nory.

Ubezpieczyciel zatwierdzi, zawiesi lub odrzuci Twój wniosek o kredyt hipoteczny
 • Gdy subemitent otrzyma wniosek o pożyczkę
 • Mają do podjęcia bardzo ważną decyzjęIch zadaniem jest zatwierdzenie, zawieszenie lub odrzucenie Twojego plikuNajważniejsze jest przesłanie czystego pliku, aby zwiększyć swoje szanse lub aprobatęMówiąc najprościej, zadaniem gwaranta pożyczki jest zatwierdzenie, zawieszenie lub odrzucenie wniosku o kredyt hipoteczny.

  Jeśli pożyczka zostanie zatwierdzona , otrzymasz listę „warunków, które należy spełnić, zanim otrzymasz dokumenty pożyczki. Zasadniczo jest to więc warunkowa zgoda na pożyczkę.

  Jeśli pożyczka zostanie zawieszona , będziesz musiał dostarczyć dodatkowe informacje lub dokumentację pożyczki, aby przenieść ją do zatwierdzonego statusu warunkowego.

  Jeśli pożyczka zostanie odrzucona , najprawdopodobniej będziesz musiał złożyć wniosek w innym banku lub pożyczkodawcy hipotecznego lub podjąć kroki w celu naprawienia problemu.

  Trzy C w ubezpieczeniach hipotecznych
  • Kredyt – zachowanie płatnicze w czasie
  • Zdolność – zdolność do spłaty kredytu mieszkaniowegoZabezpieczenie – wartość aktywów bazowych (domu)Teraz możesz się zastanawiać, w jaki sposób subemitenci określają wynik twojego wniosku o kredyt hipoteczny?

   Cóż, istnieją „trzy C gwarantowania emisji, zwane inaczej reputacją kredytową, zdolnością kredytową i zabezpieczeniem.

   Reputacja kredytowa ma związek z historią kredytową, w tym z przeszłymi zajęciami, bankructwami, orzeczeniami sądowymi i zasadniczo mierzy Twoją gotowość do spłaty długów.

   Jeśli miałeś wcześniej zaległości w spłacie kredytu hipotecznego lub nawet zaległości niezwiązane z mieszkaniem, należy je wziąć pod uwagę.

   Zazwyczaj te pozycje zostaną odzwierciedlone w trzycyfrowej ocenie kredytowej, co w rzeczywistości może Cię wyeliminować bez konieczności dodatkowego gwarantowania, jeśli spadniesz poniżej określonego progu.

   Ważna jest również Twoja historia, w której utrzymujesz znaczne kwoty długów; jeśli najwięcej, co kiedykolwiek sfinansowałeś, to telewizor plazmowy, gwarant może dwa razy pomyśleć o zatwierdzeniu twojego sześciocyfrowego wniosku o pożyczkę.

   Zdolność dotyczy faktycznej zdolności pożyczkobiorcy do spłaty pożyczki przy użyciu takich elementów, jak stosunek zadłużenia do dochodów, wynagrodzenie, rezerwy gotówkowe, program pożyczki i inne.

   Ubezpieczyciel chce wiedzieć, że przed udzieleniem zgody możesz spłacić kredyt hipoteczny, o który się ubiegasz.

   Wreszcie, zabezpieczenie dotyczy zaliczki pożyczkobiorcy, stosunku wartości kredytu do wartości, rodzaju nieruchomości i użytkowania nieruchomości, ponieważ pożyczkodawca utknie w domu, jeśli pożyczkobiorca nie spłaci w terminie spłaty kredytu hipotecznego.

   Ubezpieczyciele kredytów hipotecznych biorą pod uwagę ryzyko warstwowe
   • Nie patrzą na jeden aspekt twojego profilu pożyczkobiorcy w próżni
   • Biorą pod uwagę wszystkie czynniki, aby podjąć właściwą decyzjęOsoby z ryzykiem w jednym obszarze, które są w stanie to zrekompensowaćMoże zostać zatwierdzony, podczas gdy osoby z ryzykiem we wszystkich obszarach mogą zostać odrzuconeTeraz ważne jest, aby zrozumieć, że trzy C nie są od siebie niezależne.

    Wszystkie trzy należy rozpatrywać jednocześnie, aby zrozumieć poziom wielowarstwowego ryzyka, które może wystąpić we wspomnianym wniosku o pożyczkę.

    Na przykład, jeśli pożyczkobiorca ma gorszą niż znakomitą zdolność kredytową, ograniczone rezerwy aktywów i minimalną zaliczkę, poziom ryzyka może zostać uznany za nadmierny, prowadząc do odmowy.

    Jest to uznanie ubezpieczyciela iz pewnością może być subiektywne w oparciu o inne czynniki, takie jak zawód, jak długo pożyczkobiorca jest w branży, dlaczego ocena kredytowa jest gorsza niż doskonała i tak dalej.

    Gwarant musi zdecydować, w oparciu o wszystkie kryteria, czy kredytobiorca stanowi akceptowalne ryzyko dla kredytodawcy hipotecznego i czy produkt końcowy można bez trudności odsprzedać inwestorom.

    Warstwowe ryzyko jest głównym powodem, dla którego kryzys kredytów hipotecznych wymknął się spod kontroli. Oceny pożyczkobiorców ubiegały się o kredyty hipoteczne z podanym dochodem i zerowym finansowaniem, co z pewnością wiąże się z bardzo wysokim ryzykiem i zostały łatwo zatwierdzone.

    Rosnące ceny domów na chwilę zatuszowały bałagan, ale nie trwało długo, zanim wszystko się rozwikłało. Właśnie dlatego solidne udzielanie kredytów hipotecznych jest tak istotne dla zdrowego rynku mieszkaniowego.

    Najczęściej zadawane pytania dotyczące ubezpieczycieli hipotecznych

    Czy subemitenci pracują dla banku / pożyczkodawcy?

    Tak, ubezpieczyciele są pracownikami banków, pożyczkodawców i bankierów hipotecznych. Pracują po stronie operacyjnej, podejmując decyzje kredytowe po tym, jak zespół sprzedaży wniesie pożyczkę do drzwi.

    Jak długo trwa ubezpieczenie?

    Przeanalizowanie dokumentacji pożyczki i jej zatwierdzenie, zawieszenie lub odrzucenie może zająć gwarantowi tylko kilka godzin. Jednak pożyczkodawcy hipoteczni mają do dyspozycji tylko tylu ubezpieczycieli, a liczba kredytów w przygotowaniu na pewno przekroczy liczbę pracowników. W związku z tym większość czasu może czekać w kolejce, aż para oczu faktycznie przejrzy twoją pożyczkę.

    Dlaczego ubezpieczyciele zajmują tak dużo czasu?

    Hmm… nie wiem, ponieważ zatwierdzają sześciocyfrową lub siedmiocyfrową kwotę pożyczki dla zupełnie obcej osoby. Jak wspomniano, faktyczne ubezpieczenie może nie zająć tak dużo czasu, ale liczba dostępnych ubezpieczycieli (ludzi) może być niewielka. Więc możesz po prostu stać w kolejce. Czysty plik pożyczki zostanie zatwierdzony szybciej i z mniejszą liczbą warunków, więc uzyskaj go, zanim jeszcze subskrybent go zobaczy.

    Czy ubezpieczyciele weryfikują zatrudnienie?

    Chociaż zatrudnienie jest generalnie weryfikowane w dzisiejszych czasach, kiedy zaciągasz kredyt hipoteczny, może to nie być weryfikacja przez gwaranta. Zamiast tego pożyczkodawca może uzyskać weryfikację zatrudnienia (VOE). Wiele osób korzysta z „The Work Number, niezależnej zewnętrznej firmy weryfikującej zatrudnienie, obecnie należącej do biura informacji kredytowej Equifax.

    Ile zarabiają ubezpieczyciele pożyczek?

    Mogą zarobić całkiem niezłe pieniądze. Wynagrodzenia mogą znajdować się w przedziale od pięciu do pięciu cyfr, a nawet sześciu, jeśli są doświadczeni i mają umiejętności gwarantowania wszelkiego rodzaju kredytów, w tym FHA, VA i tak dalej. Jeśli zaczynasz jako młodszy gwarant, pensja może być niższa niż 50 000 USD. Ale kiedy zostaniesz starszym gwarantem pożyczek, wynagrodzenie może ogromnie wzrosnąć. Możliwe jest również zarobienie nadgodzin.

    Czy subemitenci pobierają prowizję?

    Nie powinni, bo to byłby konflikt interesów. Powinni zatwierdzać / odmawiać pożyczek na podstawie charakterystyki pliku pożyczki, a nie dlatego, że muszą osiągnąć określoną liczbę. Odszkodowanie za jakość pożyczki może być inną historią, ale znowu może prowadzić do dyskryminacji, jeśli cenią tylko najlepsze pożyczki.

    Czy ubezpieczyciele pracują w weekendy?

    Słyszałem o niektórych, którzy mają. Nie wiem, czy robią to regularnie, ale jeśli kwota pożyczki wzrośnie w krótkim czasie, możliwe jest przyjście w sobotę lub niedzielę. Świat kredytów hipotecznych to wzloty i upadki, więc czasami może być powolny, a innym razem nie da się nadążyć.

    Czy ubezpieczyciele są ciepli i przyjaźni?

    Mogą tak być, jeśli nie potrzesz ich w niewłaściwy sposób. Patrzę na kredyt hipoteczny jak na DMV. Pokaż się z odpowiednią formalnością i dobrym nastawieniem, a wejdziesz i wyjdziesz, zanim się zorientujesz. Zrób coś przeciwnego na własne ryzyko!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy