Co oznacza zaliczka gotówkowa na kartę kredytową?

17.02.2021
Category: Twoja Karta

U większości ludzi uzyskanie zaliczki gotówkowej na kartę kredytową nie jest częstym zjawiskiem. Zwykle ktoś wziąłby zaliczkę gotówkową na kartę kredytową, gdyby potrzebował gotówki w pośpiechu.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak działa zaliczka gotówkowa na kartę kredytową.

Spis treści

Co to jest zaliczka gotówkowa na karcie kredytowej?

Zaliczka gotówkowa na karcie kredytowej to kwota pożyczki w ramach limitu kredytu. Jest to podobne do wypłaty pieniędzy z bankomatu za pomocą karty debetowej, z tym wyjątkiem, że gotówka pochodzi z limitu kredytowego, a nie z salda konta bankowego.

Oznacza to, że musisz spłacić pożyczoną kwotę wraz z odsetkami. Jeśli uważnie przeczytasz warunki swojej karty kredytowej, zauważysz oddzielny, mniejszy limit obok limitu kredytowego. Mniejszy limit to limit zaliczki gotówkowej i zwykle wynosi tylko kilkaset dolarów.

Jak działają zaliczki gotówkowe

Wypłacanie gotówki za pomocą karty kredytowej to nie to samo, co pobieranie gotówki za pomocą karty debetowej. Za pomocą karty debetowej wypłacasz pieniądze, które już masz na swoim koncie rozliczeniowym (chyba że przeliczysz konto).

Ponieważ uzyskujesz dostęp tylko do swoich pieniędzy, nie ponosisz żadnych opłat odsetkowych, ponieważ nie jest to pożyczka. Jedyne opłaty, które możesz ponieść, to opłaty bankomatowe lub opłaty za debet, jeśli wypłaciłeś więcej, niż masz na koncie.

Jeśli Twoja karta kredytowa ma kod PIN, możesz otrzymywać zaliczki gotówkowe bezpośrednio z bankomatu. W przeciwnym razie możesz zabrać swoją kartę do banku, który oferuje zaliczki za pośrednictwem sieci płatniczej Twojej karty, takiego jak Mastercard lub Visa i będziesz musiał okazać dowód tożsamości.

Ile to kosztuje?

Korzystanie z karty kredytowej bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów jest całkiem możliwe. Jeśli wybierzesz kartę kredytową bez rocznej opłaty i zawsze zapłacisz rachunek w terminie, nie będziesz winny pieniędzy bankowi.

Zaliczki gotówkowe mają wyższy koszt niż zwykłe transakcje. Zostaniesz obciążony opłatą za zaliczkę i, zazwyczaj, odsetki wyższe niż w przypadku zakupów. Opłata za zaliczkę gotówkową może być naliczana jako procent zaliczki gotówkowej lub ryczałt.

Zaliczki gotówkowe nie mają okresu karencji, co oznacza, że ​​odsetki zaczynają naliczać się od salda zaraz po zakończeniu transakcji. Aby zmniejszyć kwotę odsetek, które płacisz od zaliczki gotówkowej, po prostu spłać ją jak najszybciej.

Alternatywy dla zaliczek gotówkowych

Jeśli potrzebujesz szybko gotówki, oprócz zaliczki gotówkowej istnieją inne możliwości. Chociaż żadne z tych rozwiązań nie jest idealnym rozwiązaniem, mogą one potencjalnie kosztować mniej.

 • Pożyczka osobista:
  • Ta opcja będzie kosztowna, jeśli Twój kredyt nie jest świetny, ale odsetki i warunki będą nadal korzystniejsze niż zaliczka gotówkowa
  • Pożyczanie pieniędzy:

   • Chociaż jest to niewygodne rozwiązanie, możesz poprosić znajomych lub rodzinę o potrzebne pieniądze, ale zapewnia najwięcej oszczędności.
   • Wypłacanie konta czekowego:

    • Zamiast pobierać zaliczkę gotówkową w bankomacie, rozważ wypłatę środków na koncie czekowym za pomocą karty debetowej
    • Będziesz musiał zapłacić, ale nie zapłacisz odsetek Werdykt autora

     Pobranie zaliczki gotówkowej oznacza wysokie oprocentowanie i opłaty za pożyczki gotówkowe traktowane jako ostateczność. Zdarzają się sytuacje awaryjne, zbliżanie się i szukanie gotówki to tylko część życia.

     Mamy nadzieję, że ten post pomoże ci lepiej zrozumieć, jak działa wypłacanie zaliczek gotówkowych.

     Koniecznie sprawdź również nasze własne listy promocji bankowych i tabele płyt CD!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy