Co oznacza wzięcie drugiego kredytu hipotecznego?

17.02.2021
Category: Limit Kredytowy

Powiązane artykuły

Wzięcie drugiego kredytu hipotecznego oznacza uzyskanie kolejnego kredytu – oprócz pierwotnego kredytu hipotecznego – który wykorzystuje Twój dom jako zabezpieczenie. Ponieważ Twój dom jest zagrożony, stawka jest wysoka, jeśli zdecydujesz się wziąć drugi kredyt hipoteczny. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę finansowe konsekwencje nowej pożyczki, rodzaje dostępnych produktów i zamierzone wykorzystanie pieniędzy.

Definicja

Drugi kredyt hipoteczny umożliwia dostęp do kapitału własnego domu, który jest różnicą między saldem pierwotnego kredytu hipotecznego a wartością domu. Na przykład, jeśli Twój dom jest wart 250 000 USD, a saldo kredytu hipotecznego wynosi 200 000 USD, masz 50 000 USD kapitału własnego. Kiedy zaciągasz jakąkolwiek hipotekę, bank zastawia Twój dom. Jest to czynność prawna, która umożliwia bankowi ostatecznie przejęcie Twojego domu w przypadku niespłacenia kredytu. W przypadku drugiego kredytu hipotecznego zastaw jest składany na „drugiej pozycji, co oznacza, że ​​bank posiadający nową pożyczkę jest na drugim miejscu w kolejce do otrzymania wpływów ze sprzedaży domu, jeśli nie dokonasz spłaty kredytu.

Rodzaje

Drugie kredyty hipoteczne dzielą się na dwa podstawowe typy: kredyty hipoteczne i linie kredytowe. Jeśli zaciągniesz drugi kredyt hipoteczny w formie pożyczki, otrzymasz ryczałtową sumę pieniędzy opartą na kapitale własnym w domu; spłacisz pieniądze w ratach przez określony czas. Jeśli wybierzesz linię kredytową, Twój drugi kredyt hipoteczny będzie działał bardziej jak karta kredytowa. Będziesz mieć limit kredytowy, który można ponownie wykorzystać podczas spłaty salda. Kwota, jaką otrzymasz z pożyczki kapitałowej lub do której masz dostęp za pośrednictwem linii kredytowej, będzie zależeć od ilości dostępnego kapitału i standardów kredytowych banku. Skontaktuj się z przedstawicielem pożyczki, aby ustalić, o jaką kwotę możesz się ubiegać.

Możesz spożytkować gotówkę z drugiego kredytu hipotecznego w dowolny sposób – na przykład na ulepszenie domu, opłacenie czesnego, zakup pojazdu lub sfinansowanie wakacji. Zrozumienie, na co zamierzasz przeznaczyć wpływy, może pomóc w określeniu odpowiedniego rodzaju drugiego kredytu hipotecznego. Jeśli chcesz dokonać jednego dużego zakupu, najlepszym rozwiązaniem może być pożyczka pod zastaw domu o stałej kwocie i stałej płatności. Jeśli chcesz mieć stały dostęp do kapitału do codziennego użytku, lepszym rozwiązaniem jest linia kredytowa.

Rozważania

Zaciągnięcie drugiego kredytu hipotecznego wiąże się z dodatkową miesięczną opłatą. Przeanalizuj swoje miesięczne wydatki i zobowiązania przed złożeniem wniosku o kolejną pożyczkę, aby upewnić się, że będziesz w stanie obsłużyć nową płatność. Weź również pod uwagę ryzyko związane ze zobowiązaniem do udzielenia pożyczki, ponieważ Twój dom jest zagrożony w przypadku, gdy nie spłacisz drugiego kredytu hipotecznego. Należy również wziąć pod uwagę koszty otwarcia i utrzymania kredytu. Wydatki te mogą obejmować opłaty za wycenę lokalną, koszty zamknięcia i opłaty roczne.

Alternatywy

Jeśli wiesz, że chciałbyś odebrać kapitał z domu, ale nie jesteś pewien, czy drugi kredyt hipoteczny jest właściwym wyborem, porozmawiaj z bankiem o refinansowaniu pierwszego kredytu hipotecznego i odzyskaniu gotówki w ramach transakcji. Ta opcja umożliwia tylko jedną miesięczną płatność i możesz zaoszczędzić pieniądze, ponieważ oprocentowanie tradycyjnych kredytów hipotecznych jest często niższe niż w przypadku pożyczki lub linii kapitałowej. Inne alternatywy dla drugiej hipoteki obejmują niezabezpieczoną pożyczkę osobistą lub pożyczkę zabezpieczoną świadectwem depozytowym.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy