Co możesz zrobić ze stopniem finansowym? [Przewodnik 2020]

17.02.2021
Category: Będziesz Chciał

Strona główna »Co możesz zrobić ze stopniem finansowym? [Przewodnik 2020]

Co możesz zrobić ze stopniem finansowym?

Biznes i finanse są poszukiwanymi dziedzinami z 7% stopą wzrostu, więc Twoje perspektywy w zakresie tradycyjnego lub finansowego dyplomu online są dobre. Istnieje wiele różnych możliwości uzyskania stopnia finansowego, na przykład za pośrednictwem programów online lub programów przyspieszonych studiów finansowych online.

Po ukończeniu studiów będziesz mógł znaleźć pracę zarabiającą 40 000-128 000 dolarów lub pójść do szkoły średniej.

Co możesz zrobić ze stopniem finansowym po ukończeniu studiów?

Twoje studia licencjackie zapewnią Ci wiele przydatnych umiejętności zawodowych, ale nie muszą one oznaczać końca Twojego doświadczenia akademickiego. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę, zająć się innymi dziedzinami biznesu lub przygotować się do objęcia stanowisk kierowniczych lub kierowniczych, rozważ powrót do szkoły.

Magister finansów może być naturalnym wyborem po uzyskaniu tytułu licencjata w tej dziedzinie. Podczas studiów magisterskich, które zwykle trwają około dwóch lat, będziesz uczyć się zaawansowanych zagadnień z zakresu finansów. To, co możesz zrobić z tytułem magistra finansów, jest różne, ale możesz skupić się na konkretnym obszarze specjalizacji, takim jak inwestycje lub oszustwa.

Jeśli chcesz podążać nieco inną ścieżką w ramach programu studiów magisterskich, byłbyś dobrze przygotowany do kontynuowania studiów Master of Business Administration ze specjalizacją w finansach lub innej dyscyplinie. Inną opcją jest uzyskanie tytułu magistra rachunkowości.

Ostatecznie możesz rozważyć uzyskanie stopnia doktora w dziedzinie finansów lub pokrewnej dziedziny, takiej jak ekonomia. Mając doktorat, możesz pracować na stanowiskach naukowych lub na uniwersytecie. Stopień doktora może również zwiększyć Twoje szanse na zostanie dyrektorem finansowym.

Co mogę teraz zrobić ze stopniem finansowym?

Istnieje wiele możliwości wyboru stanowisk na poziomie podstawowym. Wszystkie rodzaje organizacji potrzebują specjalistów ds. Finansów, więc możesz szukać pracy u pracodawcy, którego interesy są zbieżne z Twoimi.

Wiele głównych miejsc pracy związanych z finansami jest wykonywanych w korporacjach. W dziale finansowym firmy możesz zająć się analizą finansową, analizą budżetu czy księgowością.

W dużej organizacji możesz być odpowiedzialny za wąski zestaw zadań, ale mniejsza firma może zlecić ci szereg obowiązków związanych z finansami. W miarę zdobywania doświadczenia możesz przejść na stanowisko kierownicze.

Instytucje finansowe to kolejne dobre miejsce do poszukiwania pracy. Możesz poszukać stanowiska jako urzędnik ds. Pożyczek w banku lokalnym lub krajowym. Jako bankier inwestycyjny możesz przeprowadzać transakcje elektroniczne. Możesz wpisać ten rodzaj pracy jako urzędnik maklerski.

Praca w branży ubezpieczeniowej to kolejna popularna opcja dla głównych firm finansowych. Firmy ubezpieczeniowe potrzebują ubezpieczycieli, którzy ocenią, czy polisy powinny być wydawane wnioskodawcom. Chociaż oprogramowanie może pomóc w procesie decyzyjnym, będziesz odpowiedzialny za zbieranie danych i wykonanie ostatniego połączenia.


Świat finansów wykracza poza korporacje, banki i firmy ubezpieczeniowe. Organizacje potrzebują wskazówek finansowych, tak samo jak jednostki.

Jeśli wolisz pracować sam na sam z rodzinami, aby zaplanować ich przyszłość finansową, możesz wykorzystać swój stopień finansowy w tym charakterze. Indywidualni planiści finansowi mogą pracować niezależnie lub dla firmy świadczącej usługi finansowe.

Możesz także zajmować stanowisko finansowe podobne do pracy, którą wykonywałbyś w świecie korporacji, ale z innym typem organizacji. Na przykład charytatywne organizacje non-profit potrzebują profesjonalistów finansowych, aby zarządzać swoimi pieniędzmi. Inne grupy, które mogą potrzebować Twojej wiedzy, to:

  • Okręgi szkolne
  • UniwersytetyPrzychodnie medyczneInstytucje religijneRządy federalne, stanowe i lokalne zatrudniają wielu kierunków finansowych. Na przykład agenci podatkowi dbają o terminowe i prawidłowe opłacanie podatków. Eksperci finansowi określają, czy organizacje przestrzegają przepisów rządowych.

    Kariera w finansach – jakie są perspektywy?

    Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje 7% wzrost zatrudnienia w biznesie i finansach między 2018 a 2028 rokiem. Wzrost ten doprowadzi do 591 800 nowych miejsc pracy w tym czasie.

    Zadania finansowe, które mają charakteryzować się stopą wzrostu podobną do średniej w branży, obejmują: