Co kupić (a czego nie) za pomocą karty kredytowej

17.02.2021
5 rzeczy, których nigdy nie powinieneś ładować na karcie kredytowej oraz 5 rzeczy, których powinieneś
Przeciągnięcie karty kredytowej jest łatwe. Rzadki jest sklep, który nalega tylko na gotówkę. Ale to, że jest to łatwe, nie oznacza, że ​​zawsze powinieneś to robić. CreditDonkey.com radzi, że są chwile, kiedy należy trzymać kartę w jej domowym slocie w portfelu i zamiast tego wyciągać gotówkę. Podobnie są inne przypadki, w których należy płacić tylko kartą kredytową, aby skorzystać z zapewnianych przez nią zabezpieczeń i wygody. Zanim wydasz kolejną złotówkę, spójrz na naszą listę.

5 rzeczy, które należy obciążyć kartą kredytową

1. Naładuj to! Przedmioty z dużymi biletami

Pierwsza pozycja na liście 5 najpopularniejszych do opłat obejmuje pozycje o dużej wartości, takie jak elektronika i sprzęt AGD. Drogi przedmiot może przełożyć się na więcej punktów premiowych, jeśli użyjesz odpowiedniej karty kredytowej, ale ta korzyść jest nie tylko powodem, dla którego sugerujemy, aby zawsze płacić za drogie zakupy kartą kredytową.

Czasami, używając karty kredytowej do zakupu dużego biletu, w efekcie otrzymujesz przedłużoną gwarancję. Przedłużona gwarancja jest prawdopodobnie czymś, co sprzedawca próbował nakłonić do zakupu bezpośrednio od niego, ale może nie być konieczne, ponieważ niektóre karty mogą zapewniać tę korzyść bez dodatkowych kosztów. Plany różnią się między firmami i nie ma ustalonego standardu co do tego, co obejmuje lub jak długo będzie obowiązywać gwarancja, ale może to pomóc, jeśli będziesz musiał naprawić lub wymienić uszkodzony element.

Korzystanie z karty kredytowej może również zapewnić pewną ochronę ceny. Oznacza to, że jeśli wydasz dużą kwotę pieniędzy, na przykład na nową lodówkę, a zostanie ona sprzedana gdzie indziej, wystawca karty kredytowej może zwrócić różnicę między dwiema cenami bezpośrednio Tobie. Przed zakupem skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej, aby zobaczyć, co obejmuje Twoja polisa.

2. Naładuj to! wykonawcyNastępny na naszej liście pro-opłat dotyczy wykonawców domowych i innych usługodawców. Niektórzy kontrahenci nie przyjmują kart kredytowych, ale rośnie ich liczba. I oczywiście nigdy nie boli zapytać. Używanie karty kredytowej do opłacenia kontrahentów lub rachunku za usługi daje pewną przewagę, jeśli musisz kwestionować jakość wykonanej przez nich pracy.

Na przykład, jeśli zatrudniasz malarzy do malowania na zewnątrz domu, a oni albo nigdy nie kończą pracy, albo wykonują tandetną robotę, masz opcje. Za pomocą karty kredytowej możesz łatwiej zatrzymać lub wstrzymać płatność do czasu rozwiązania sporu z drugą stroną.

3. Naładuj to! WakacjeJeśli planujesz duże wakacje, korzystanie z karty kredytowej również może być świetnym rozwiązaniem. I nie mówimy tylko o milach lotniczych.

Mówimy o ochronie kosztów podróży. Niektóre karty kredytowe oferują ubezpieczenie podróży, usługę anulacji i ubezpieczenie wynajmu samochodu bez dodatkowych kosztów. Niektóre obejmują również usługi medyczne i ratunkowe. Możesz więc zignorować prośby biura podróży i wypożyczalni samochodów o wykupienie ubezpieczenia. Pamiętaj tylko, aby skontaktować się z wystawcą karty kredytowej, aby zobaczyć, co obejmuje ubezpieczenie.

4. Naładuj to! Miesięczne wydatkiNastępną rzeczą, którą warto rozważyć, jest opłata za powtarzające się miesięczne wydatki, takie jak karnety na siłownię i subskrypcje. Jeśli przestaniesz korzystać z usługi lub okaże się, że nie korzystasz już z usługi, łatwiej będzie Ci zakwestionować opłatę z firmą kredytową, jeśli pojawi się problem. Dlatego zazwyczaj lepiej jest połączyć takie płatności z kartą kredytową niż z kontem bankowym. Z drugiej strony możesz nie chcieć zezwalać na takie powtarzające się opłaty, ponieważ łatwo je zapomnieć lub nie zauważyć.

5. Naładuj to! Zakupy onlineWreszcie, zaokrąglenie pięciu najczęściej pobieranych przedmiotów obejmuje zakupy online. Sensowne jest, abyś pobierał opłaty za zakupy online, ale wiele osób używa swoich kart debetowych, aby ograniczyć nadmierne wydatki. Rozumiemy ten sentyment, ale karta debetowa może nie zapewniać takiej samej ochrony, jak w przypadku karty kredytowej.

Zazwyczaj karty kredytowe chronią Cię w przypadku kradzieży tożsamości lub oszustwa. W przypadku karty kredytowej dość łatwo jest zakwestionować i cofnąć obciążenia. Nie zawsze tak jest w przypadku kart debetowych. Ponadto dzięki kartom kredytowym nie musisz się martwić, że ktoś wejdzie na Twoje konto bankowe i zetrze Twoje środki.

5 rzeczy, których nie należy obciążać kartą kredytową

1. Nie ładuj! Opłata za naukę

To prowadzi nas do pięciu najważniejszych rzeczy, których najprawdopodobniej nie chcesz kupować za pomocą karty kredytowej. Pierwsza to duży wydatek dla rodziców i uczniów – czesne za studia. Niektóre uczelnie i uniwersytety pozwalają obciążyć kartę kredytową za semestr, ale to nie jest najlepszy pomysł. W niektórych szkołach płacisz więcej tylko za wygodę. Kiedy mówisz o tysiącach dolarów, nawet jeden lub dwa procent ponad płatności może naprawdę się sumować.

Jeśli martwisz się o opłacenie czesnego, spójrz na inne dostępne opcje. Niskooprocentowana pożyczka studencka może w końcu mieć większy sens finansowy dla Ciebie i Twojej rodziny.

2. Nie ładuj tego! PodatkiNastępnym na liście jest spłacanie stanowych i federalnych podatków dochodowych. Kiedy przychodzi czas podatkowy i jesteś winien pieniądze, musisz szybko opracować plan. Złapanie tej karty kredytowej może wydawać się dobrym pomysłem, ale w rzeczywistości może później spotęgować problemy finansowe.

Zamiast tego, jeśli jesteś winien kwotę, której nie możesz zapłacić w kwietniu, poproś o plan płatności w IRS. Zapłacisz za ten okres karencji, ale przynajmniej nie będziesz musiał martwić się o odsetki od karty kredytowej. Na tegoroczny rachunek podatkowy jest już za późno, ale rozważ skorygowanie potrąceń z pracodawcą, jeśli zawsze wydaje Ci się, że w momencie opodatkowania jesteś na minusie.

3. Nie ładuj! HazardJeśli czujesz, że tracisz głowę, jeśli chodzi o swoją sytuację finansową, prawdopodobnie tak jest. Jednak podjęcie prawdziwego ryzyka ze swoimi finansami to scenariusz przegrany / przegrany. W większości stanów, a nawet w niektórych firmach obsługujących karty kredytowe, obowiązują przepisy i zasady dotyczące hazardu i loterii. O dziwo, niektórzy nadal tego nie robią.

Aby obejść te ograniczenia, gracze będą wypłacać zaliczki gotówkowe ze swoich kart kredytowych, co jest bardzo złym pomysłem. Prawdopodobnie zapłacisz opłatę plus wygórowaną APR, jeśli nie możesz jej od razu spłacić. To podwójna gra, która nie jest warta ulotnych emocji związanych z hazardem.

4. Nie ładuj tego! Procedury medyczneJeśli masz zbliżające się wydatki medyczne, możesz również patrzeć na duży rachunek. Jednak tak jak w przypadku wszystkiego innego, musisz rozważyć korzyści, jeśli chodzi o plan płatności.

Spłata tego tysiąca dolarów jednorazowo może wydawać się dobrym pomysłem. W końcu nie musisz się martwić nękaniem połączeń telefonicznych i rachunków od dostawców próbujących odebrać. Oczywiście nie zalecamy, abyś nie płacił rachunku, ale mówimy, że może być lepszy sposób na zrobienie tego niż korzystanie z karty kredytowej.

Zamiast pobierać rachunek, poproś o skonfigurowanie miesięcznego planu płatności u swojego dostawcy usług medycznych. Tak długo, jak otrzymają gwarancję, że otrzymają zapłatę, dostawcy często chętnie spełniają tę prośbę. I wydają się być bardziej wyrozumiali, jeśli chodzi o czasy realizacji, niż firmy obsługujące karty kredytowe; zazwyczaj nie naliczają odsetek ani opłat.

5. Nie ładuj! Płatności hipoteczne lub samochodoweOstatnimi pozycjami na liście rzeczy, których nie chcesz pobierać, są kredyty hipoteczne i płatności samochodowe. Oczywiście są to duże płatności, ale jeśli płacisz kredytem, ​​możesz narazić się na jeszcze większe problemy w przyszłości.

Wielu pożyczkodawców samochodowych i hipotecznych nawet nie przyjmuje kart kredytowych, ale niektóre firmy zewnętrzne zrobią to za sporą opłatą. Nie popadaj w większe zadłużenie, próbując wyjść z długów. Zamiast tego poszukaj innych opcji, takich jak refinansowanie, które naprawdę mogą pomóc w dokonywaniu płatności co miesiąc.

Karty kredytowe mają wiele zalet, jeśli używasz ich w odpowiedni sposób, ale możesz zrobić sobie krzywdę, jeśli Twoja karta kredytowa narazi Cię na dodatkowe zadłużenie. Zamiast tego bądź mądry ze swoimi pieniędzmi i upewnij się, że zawsze otrzymujesz najlepszą ofertę za swoje pieniądze.

Nagrody kartą kredytową

Komentarze na temat tego, co kupować (a czego nie) za pomocą karty kredytowej

 • Jim z Minnesoty

  Dobry wgląd tutaj, ale wymaga dużej dyscypliny. Brakuje jednej krytycznej nadrzędnej zasady. Nigdy nie powinieneś kupować niczego za pomocą karty kredytowej, jeśli nie możesz jej spłacić. Jeśli nie masz gotówki na koncie bankowym, aby zapłacić za te wakacje lub duży bilet, nie kupuj tego! Nie możesz sobie na to pozwolić! Najpierw popracuj nad zmianą zachowania i powiedz „nie lub „możemy poczekać. To będzie dla Ciebie najlepsza rzecz na dłuższą metę.

  Komentarze mogą być filtrowane pod kątem języka. CreditDonkey nie gwarantuje faktycznej dokładności komentarzy. Te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawców bankowych. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawców bankowych. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy bankowego. Odwiedzający mogą zgłaszać nieodpowiednie treści, klikając łącze Skontaktuj się z nami.

  Może Cię również zainteresowaćJak wybrać kartę kredytową z nagrodamiO CreditDonkey®

  CreditDonkey to strona porównująca karty kredytowe. Publikujemy analizy oparte na danych, aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i podejmować mądre decyzje.

  Uwaga redakcyjna: Wszelkie opinie, analizy, recenzje lub zalecenia wyrażone na tej stronie należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żadnego wydawcę karty.

  Ujawnienie reklamodawców: wiele ofert pojawiających się na tej stronie pochodzi od firm, od których CreditDonkey otrzymuje wynagrodzenie. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). CreditDonkey nie obejmuje wszystkich firm ani wszystkich ofert, które mogą być dostępne na rynku.

  * Szczegółowe informacje na temat warunków można znaleźć w aplikacji online wystawcy karty. Podejmowane są uzasadnione wysiłki, aby zachować dokładne informacje. Jednak wszystkie informacje są przedstawione bez gwarancji. Po kliknięciu przycisku „Zastosuj teraz możesz przejrzeć warunki na stronie internetowej wydawcy karty.

  CreditDonkey nie zna Twojej indywidualnej sytuacji i dostarcza informacji wyłącznie do ogólnych celów edukacyjnych. CreditDonkey nie zastępuje i nie powinien być używany jako profesjonalna porada prawna, kredytowa lub finansowa. W celu uzyskania takich porad należy skonsultować się z własnymi profesjonalnymi doradcami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy