Bezpłatne wyniki kredytowe od Credit Karma: Co; jest haczyk

Bezpłatne wyniki kredytowe od Credit Karma: Co; jest haczyk
16.10.2020
Category: Oceny Kredytowej

Czy Credit Karma jest bezpieczny? Do tej pory większość Amerykanów widziała reklamy bardzo popularnej witryny, która obiecuje dostęp do bezpłatnych ocen kredytowych. Ale czy Credit Karma to oszustwo? Czy to jest godne zaufania? Jaki jest haczyk? Czy to naprawdę jest darmowe, czy jest jakiś ukryty program?

Być może zastanawiałeś się, czy tej witrynie można ufać lub czy dzieje się coś za kulisami, o czym powinieneś wiedzieć. Aby to przetestować, utworzyliśmy konto w witrynie i skorzystaliśmy z funkcji bezpłatnych ocen kredytowych. Werdykt? Credit Karma jest nie tylko bezpieczny, ale także zapewnia bezpłatny dostęp do ocen kredytowych użytkowników, a także wprowadza do stołu kilka potężnych dodatkowych funkcji. Poniżej omówimy niektóre z nich. Ostrzegamy również o kilku rzeczach, których należy unikać.

Zrzut ekranu ze strony internetowej Credit Karma.

Credit Karma jest naprawdę darmowa

Credit Karma pokazuje użytkownikom bezpłatne wyniki kredytowe z dwóch z trzech biur informacji kredytowej: TransUnion i Equifax.

Niektóre strony internetowe oferują oferty „za darmo przez pierwszy miesiąc”, po czym pobierają opłatę w wysokości 19,99 USD miesięcznie na zawsze. Credit Karma jest jednak jednym z dobrych ludzi. Ich bezpłatna usługa oceny zdolności kredytowej jest naprawdę bezpłatna. Nie proszą nawet o żadne informacje dotyczące płatności, których mogliby użyć w pewnym momencie, aby przemycić ukryte opłaty. Żadnych numerów kart kredytowych, numerów kont czekowych, nic. Bez karty kredytowej lub innej formy płatności w kieszeni na biodrze witryna nie może wkraść się w ukryte opłaty, gdy użytkownicy nie patrzą.

Zrzut ekranu przedstawiający prosty proces rejestracji Credit Karma. Do wyświetlenia bezpłatnych wyników kredytowych nie są potrzebne numery kart kredytowych ani inne informacje dotyczące płatności.

Credit Karma nie jest oszustwem

Ponieważ Credit Karma nie prosi o podanie numerów kart kredytowych ani innych informacji bankowych, nie ma możliwości wykorzystania go do kradzieży pieniędzy z kont użytkowników. A ponieważ wymaga tylko czterech ostatnich cyfr numeru ubezpieczenia społecznego każdej osoby, a nie pełnego numeru, witryna nie może być wykorzystywana do kradzieży tożsamości. Nie gromadzi żadnych informacji, które mogłyby zostać wykorzystane do kradzieży w Internecie, więc konsumenci mogą z nich korzystać bez obaw.

Uwaga – czytelnik napisał 20.12.15, aby powiedzieć, że witryna wymaga teraz pełnego numeru ubezpieczenia społecznego. Chociaż byłaby to wada, gdyby była prawdziwa, nie jest to zerwanie umowy. Dowiedz się, jak zabezpieczyć swój numer ubezpieczenia społecznego, nawet jeśli udostępniasz go szpitalom, sprzedawcom i tak, nawet Credit Karma. Przeczytaj nasz artykuł o numerach PIN IRS IP tutaj.

Credit Karma prosi tylko o podanie czterech ostatnich cyfr numeru ubezpieczenia społecznego każdego użytkownika.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że witryna gromadzi nazwę użytkownika, adres i numer telefonu. Niektóre osoby mogą obawiać się, że te informacje mogą zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości. Ponieważ jednak w większości przypadków informacje są publicznie dostępne, udostępnianie tych informacji nie będzie dla większości problemem.

Credit Karma jest dość bezpieczna przed hakowaniem

Jednym z problemów związanych z usługami online jest to, że firma zostanie w pewnym momencie zhakowana, a prywatne informacje użytkownika zostaną skradzione. Ponieważ Credit Karma nie zbiera numerów kont ani pełnych numerów PESEL, nawet jeśli zostaną zhakowani, nie ma się czym martwić. Najbardziej potencjalny haker, z którym odejdzie, to imię i nazwisko użytkownika, numer telefonu, adres e-mail i adres pocztowy. Ponownie, ponieważ i tak są to informacje publiczne, udostępnienie ich Credit Karma tak naprawdę nie zwiększa ryzyka osoby.

Credit Karma: Jaki jest haczyk?

Credit Karma udostępnia bezpłatne oceny zdolności kredytowej, ale zarabia na reklamach, które wyświetla użytkownikom. Oto zrzut ekranu jednego z nich.

Punkty kredytowe kosztują. Są tworzone przez trzy biura informacji kredytowej: Equifax, Experian i TransUnion. Do niedawna każdy, kto chciał rzucić okiem na swoją zdolność kredytową, musiał za każdym razem płacić jednej z tych trzech firm.

W jaki sposób Credit Karma może udostępniać wyniki za darmo? Odpowiedź brzmi: przychody z reklam.

Credit Karma płaci biurom kredytowym za dostęp do ocen kredytowych konsumentów. Następnie bezpłatnie przekazują te wyniki swoim użytkownikom. W zamian ich użytkownicy muszą patrzeć na reklamy. Nie różni się zbytnio od tego, jak zarabia telewizja sieciowa. Programowanie jest bezpłatne, ale widzowie muszą przeglądać reklamy, aby je obejrzeć.

Kolejny zrzut ekranu z reklamami ze strony Credit Karma. Reklamy umożliwiają bezpłatne oceny kredytowe.

Reklamy Credit Karma

Nawet reklamy na Credit Karma.com są często pomocne. Dzielą się one na dwie kategorie: reklamy w treści strony i reklamy „usługowe”.

Reklamy na stronie w Credit Karma

Jedna z reklam na stronie Credit Karma. Takie reklamy umożliwiają ich bezpłatne oceny kredytowe.

Reklamy Credit Karma na stronie to zwykłe banery reklamowe, które można zobaczyć w każdej witrynie, która próbuje zarabiać pieniądze. Na przykład na stronie głównej pod oceną kredytową użytkownika znajduje się reklama karty kredytowej skierowanej bezpośrednio do tego użytkownika. Credit Karma wybiera oferty kart kredytowych, które pasują do oceny kredytowej użytkownika. Pokazują również szanse na zatwierdzenie danej karty. Jest to przydatna usługa, a dzięki dopasowaniu kart do profilu kredytowego konsumenta witryna może wyeliminować wiele domysłów związanych ze znalezieniem odpowiedniej karty.

Reklamy „usług” na Credit Karma

Te reklamy są wbudowane w witrynę. Na przykład opcje menu głównego witryny to „Strona główna”, „Moje finanse”, „Moje rekomendacje”, „Karty kredytowe”, „Pożyczki” i „Więcej”. Dwie pierwsze opcje prowadzą do obszarów witryny, które pokazują bezpłatne wyniki kredytowe. Jednak ostatnie cztery pozycje menu zawierają reklamy kart kredytowych, pożyczek, ubezpieczeń i innych produktów finansowych.

Górny pasek menu Credit Karma. Wszystkie opcje po prawej stronie „Moje finanse” prowadzą do „usług”, które są w zasadzie reklamami.

Reklamy w tych sekcjach „usługowych” są właściwie trochę pomocne. Na przykład w obszarze „Karty kredytowe” w witrynie jest wyświetlanych kilka ofert pasujących do oceny kredytowej użytkownika. Sekcja witryny pozwala również użytkownikom przeglądać karty dostępne dla tych, którzy nie mają kredytu, mają słaby kredyt, dobry kredyt, dobry i doskonały kredyt. Każda oferta zawiera listę zalet i wad, np. „Niska opłata roczna” lub „wysokie oprocentowanie”. Każdy z nich ma oceny użytkowników. Inną przydatną funkcją jest to, że strona pokazuje średnią zdolność kredytową wymaganą do zatwierdzenia dla każdej karty. Pokazuje również najniższą możliwą ocenę kredytową dla każdej karty.

Jest sekcja, która wyświetla oferty pożyczek i jedna z ofertami ubezpieczenia. Każda oferta jest dopasowywana bezpośrednio do historii kredytowej użytkownika.

Sekcja pożyczek na stronie Credit Karma. Sekcje reklam, takie jak ta, pomagają płacić za bezpłatne oceny kredytowe.

Zastrzeżenie dotyczące reklam Credit Karma

Konsumenci powinni być ostrożni w stosunku do reklam na Credit Karma. Chociaż to całkiem fajne, że oferty są dostosowane do oceny kredytowej każdego użytkownika, w końcu witryna próbuje zarabiać. Ponieważ jest to ich główny cel, nie zawsze mają one na celu przede wszystkim dobro klienta.

Ostrzeżenie dotyczące reklamy nr 1: średni wiek kont

Wiek kont ma znaczenie dla zdolności kredytowej. Zwróć uwagę na grafikę „Medium Impact”.

Credit Karma może znaleźć oferty kart dla swoich użytkowników, o których nie wiedzieli, więc to dobrze. Jednak przejście na inną kartę kredytową tylko dlatego, że ma niższą stawkę, nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Dlaczego nie? Ponieważ średni wiek rachunków kredytowych konsumenta wpływa na ich zdolność kredytową.

Aby to zilustrować, powiedzmy, że ktoś o imieniu Jill ma te same dwie karty kredytowe od dwudziestu lat. Ma doskonały wynik kredytowy 760. Ale jeśli Jill znajdzie kartę o niższym oprocentowaniu na Credit Karma i skorzysta z niej, jej średni wiek konta spada o jedną trzecią. To mogłoby wystarczyć, aby obniżyć jej ocenę kredytową do 740, co z kolei zmieniłoby jej ocenę kredytową z „doskonałej” na dobrą.

Wiek kont i ich wpływ na zdolność kredytową.

Ostrzeżenie dotyczące reklamy nr 2: współczynnik wykorzystania kredytu

Innym powodem, dla którego nie należy dać się zwabić reklamami na Credit Karma, jest wskaźnik wykorzystania kredytu. Jest to kwota kredytu, jaką posiada dana osoba, w porównaniu z tym, ile jej używa. To kolejny czynnik wpływający na ocenę zdolności kredytowej konsumentów.

Ten zrzut ekranu z Credit Karma pokazuje, jak wykorzystanie karty kredytowej wpływa na zdolność kredytową. Jednak niektóre reklamy w ich witrynie mogą doprowadzić konsumentów do naruszenia tego czynnika.

Sekcja „Moje zalecenia” w Credit Karma sugeruje konsolidację kart kredytowych i informuje konsumentów, że to im pomoże. Jednak konsolidacja kart nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Na przykład osoba o imieniu Jack ma trzy karty kredytowe, z których każda ma limit 10 000 USD. Każda karta ma saldo 2000 USD. To daje Jackowi wskaźnik wykorzystania kredytu na poziomie 20%. Ale teraz Jack widzi w Credit Karma, że ​​mógłby pomóc swojej sytuacji, konsolidując swoje rachunki. Korzysta z oferty, pozbywa się swoich trzech kart i konsoliduje swój dług w czwartą kartę. Teraz Jack ma jedną kartę z limitem 10 000 $ i saldem 6 000 $. Posiada również wskaźnik wykorzystania kredytu na poziomie 60%. To nie jest dobre dla zdolności kredytowej Jacka.

Przykład pułapki reklamowej Credit Karma: Zwróć uwagę na niski wskaźnik wykorzystania kredytu Jacka po tym, jak złożył ofertę Credit Karma na konsolidację zadłużenia na karcie kredytowej.

Dobre podejście do reklam Credit Karma

Najlepszym podejściem do reklam Credit Karma jest postrzeganie ich jako dokładnie tego, czym są: reklamami. Podobnie jak w przypadku każdej usługi opartej na reklamach, użytkownik płaci za coś, czego chce, patrząc na reklamy. W takim przypadku, w zamian za przeglądanie ofert kart kredytowych, użytkownicy mogą zobaczyć swoje wyniki kredytowe za darmo.

Usługi dodatkowe Credit Karma

Strona główna Credit Karma.com wyświetla to, po co odwiedza ją większość konsumentów: bezpłatne oceny zdolności kredytowej. Korzystając z zakładki „Moje finanse”, użytkownicy mogą jednak uzyskać znacznie więcej z tej przydatnej witryny.

Funkcja „Czynniki wpływające na Twoje wyniki”

Funkcja „Czynniki wpływające na Twoje wyniki” pozwala użytkownikom przeanalizować i zobaczyć, dlaczego ich ocena kredytowa jest taka, jaka jest. Ta sekcja witryny pozwala użytkownikom zobaczyć ich wskaźnik wykorzystania kredytu, historię płatności, znaki obraźliwe, wiek historii kredytowej, liczbę kont i zapytań kredytowych. Każdy z tych czynników wpływa na zdolność kredytową konsumenta, więc ta funkcja może pomóc komuś zrozumieć przyczyny jego wyniku.

Oprócz bezpłatnych ocen kredytowych Credit Karma oferuje inne usługi, takie jak przydatne zestawienie czynników wpływających na zdolność kredytową klienta. Ta osoba ma dobry wskaźnik wykorzystania kredytu, ale słabą liczbę kont.

Ponadto użytkownicy mogą dokładniej przeanalizować każdy z tych sześciu czynników. Na przykład kliknięcie opcji „Wskaźnik wykorzystania kredytu” pozwoli użytkownikowi zobaczyć szczegóły składające się na jego numer wykorzystania kredytu.

Funkcja „Moje wydatki”

Ci, którzy chcą zagłębić się w swoje finanse, mogą skorzystać z funkcji „Moje wydatki” w Credit Karma. Ta opcja umożliwia importowanie historii transakcji bankowych, dzięki czemu Credit Karma może pomóc im śledzić i analizować wydatki. Na przykład użytkownik posiadający kartę kredytową CapitalOne może wejść na stronę CapitalOne, zalogować się na swoje konto i pobrać plik historii transakcji. Gdy użytkownik przesyła plik do Credit Karma, od razu widzi rozkład swoich nawyków związanych z wydatkami. Śledzenie wydatków w ten sposób może pomóc konsumentom w kontrolowaniu ich finansów.

Oprócz bezpłatnych wyników kredytowych Credit Karma oferuje funkcję śledzenia wydatków.

Podsumowanie

Istnieje wiele oszustw i podejrzanych stron internetowych, ale Credit Karma do nich nie należy. Ponieważ użytkownicy nie muszą wprowadzać pełnych numerów ubezpieczenia społecznego ani numerów kart kredytowych, aby zobaczyć swoje wyniki kredytowe, witryna nie mogłaby ukraść tych informacji, gdyby chcieli.

Biorąc wszystko pod uwagę, to świetna strona. Jeśli nie masz nic przeciwko obejrzeniu kilku banerów reklamowych, to naprawdę zapewnia dużą wartość przy dość niskim poziomie ryzyka.

2 odpowiedzi

Wymagają teraz pełnego numeru ubezpieczenia społecznego. Cholera.

Cześć Tom, dobry artykuł i zgadzam się, że Credit Karma to prawdziwa strona internetowa, która może zapewniać ważną bezpłatną usługę, jednak czy kiedykolwiek próbowałeś do nich zadzwonić lub uzyskać od nich jakąkolwiek obsługę klienta? Sprawdź ten blog: https://www.creditkarma.com/question/how-can-i-talk-to-a-customer-service-rep

Doświadczyłem tego samego, czego wielu innych ludzi doświadczyło. W ich witrynie internetowej nie ma numeru telefonu do obsługi klienta ani funkcji czatu. Jedynym sposobem, w jaki możesz je uzyskać, jest wysłanie ich e-mailem i poczekanie, aż się z Tobą skontaktują, jeśli to zrobią. Mam problem z dostaniem się na konto, więc próbowałem zresetować moje konto, PW i adres e-mail na ich stronie internetowej, ale to nie zadziałało, więc jedynym sposobem uzyskania pomocy jest wysłanie im e-maila z pomocą techniczną, co zrobiłem, i otrzymałem następującą odpowiedź:

„Dziękujemy za skontaktowanie się z Credit Karma. To jest automatycznie wygenerowana wiadomość potwierdzająca, że ​​otrzymaliśmy Twoje zgłoszenie do Centrum pomocy.

Pracujemy nad znalezieniem właściwej odpowiedzi na Twoje pytanie i odpowiemy tak szybko, jak to możliwe. Jednak skontaktowanie się z Tobą może zająć trzy lub więcej dni.

Jeśli chcesz odpowiedzieć na swoje żądanie, sugerujemy poczekać, aż otrzymasz odpowiedź od agenta. Odpowiedź na tę automatyczną wiadomość może spowodować, że Twoja prośba utraci swoje miejsce w kolejce, co może spowolnić działanie.

Jeszcze raz dziękuję za wiadomość. Wkrótce się z Tobą skontaktujemy ”.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy