5 prostych sposobów na uzyskanie doskonałej oceny kredytowej

5 prostych sposobów na uzyskanie doskonałej oceny kredytowej
16.10.2020
Category: Twój Wynik

Uzyskanie doskonałej oceny kredytowej może być łatwiejsze niż myślisz.

Oto 5 łatwych sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej:

Dlaczego Twój wynik kredytowy ma znaczenie

Twoja ocena kredytowa jest bramą do szeregu produktów finansowych, takich jak kredyty hipoteczne, pożyczki samochodowe, pożyczki osobiste, karty kredytowe i prywatne pożyczki studenckie.

Twoja zdolność kredytowa może być również wykorzystana, gdy ubiegasz się o ubezpieczenie, wynajmujesz mieszkanie lub kupujesz telefon komórkowy.

Oceny kredytowe FICO należą do najczęściej stosowanych ocen kredytowych i mieszczą się w zakresie 350-800 (im wyższy, tym lepszy). Uważa się, że konsument z oceną kredytową 750 lub wyższą ma doskonały kredyt, podczas gdy konsument z oceną kredytową poniżej 600 uważa się, że ma słaby kredyt.

5 sposobów na zwiększenie zdolności kredytowej

1. Dokładnie sprawdź raporty kredytowe

Niezbędne jest, aby uzyskać kopię raportów kredytowych i dokładnie je sprawdzić. Czemu?

Federalna Komisja Handlu stwierdziła, że ​​5% konsumentów miało co najmniej jeden błąd w swoim raporcie kredytowym.

Istnieją trzy główne biura kredytowe: Experian, Equifax i TransUnion.

Każde biuro informacji kredytowej zbiera informacje o Twojej historii kredytowej i opracowuje ocenę kredytową, na podstawie której pożyczkodawcy oceniają Twoje ryzyko jako pożyczkobiorcy. Zgodnie z prawem federalnym, masz prawo wglądu do raportu kredytowego co 12 miesięcy z każdego biura informacji kredytowej. Ponieważ każde biuro informacji kredytowej może mieć różne informacje o Twojej historii kredytowej, Twoja ocena kredytowa może się różnić w zależności od trzech pożyczkodawców.

Bezpłatną kopię raportu kredytowego można znaleźć na stronie Annualcreditreport.com.

Jeśli znajdziesz błąd, powinieneś natychmiast zgłosić go do biura informacji kredytowej, aby można było go poprawić.

2. Pokaż, że masz dobre wyniki finansowe

Aby wykazać, że jesteś odpowiedzialny finansowo, musisz mieć dobrą historię finansową.

Twoja historia płatności jest jednym z najważniejszych elementów Twojej zdolności kredytowej. Aby zapewnić terminowe płatności, skonfiguruj płatności automatyczne dla wszystkich swoich kont, aby co miesiąc były obciążane bezpośrednio.

Wyniki FICO są ważone w większym stopniu przez ostatnie płatności, więc można „zastąpić” wcześniejszą nieodebraną płatność, opracowując wzór bardziej aktualnych terminowych płatności. Dlatego jeśli masz zaległą płatność, spłać saldo.

Oznacza to również, aby nie pomijać żadnych płatności, ponieważ nieodebrane płatności mogą również zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Brak płatności może pozostać na Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat.

Biura kredytowe sprawdzają również wiek twojego konta, czyli jak długo twoje konta były otwarte i mają dobrą opinię.

Im dłużej możesz otworzyć kartę kredytową w dobrej kondycji, tym lepiej (abyś mógł podnieść wiek swojego konta).

3. Zarządzaj wykorzystaniem karty kredytowej

Pożyczkodawcy oceniają wykorzystanie Twojej karty kredytowej lub zależność między Twoim limitem kredytowym a wydatkami w danym miesiącu. Jeśli wykorzystanie kredytu jest zbyt wysokie, pożyczkodawcy uważają, że ryzyko jest większe.

W idealnym przypadku wykorzystanie kredytu jest niższe niż 30%. Jeśli możesz zachować mniej niż 10%, nawet lepiej. Na przykład, jeśli masz limit kredytowy w wysokości 10 000 USD na karcie kredytowej, najlepiej byłoby wydać mniej niż 1000 USD w danym miesiącu.

Oto kilka sposobów zarządzania wykorzystaniem karty kredytowej:

  • skonfigurować automatyczne alerty o saldzie, aby monitorować wykorzystanie kredytu
  • poproś pożyczkodawcę o zwiększenie limitu kredytowego (może to oznaczać twardy ciąg kredytowy, więc najpierw sprawdź u pożyczkodawcy)
  • spłacaj saldo kilka razy w miesiącu, aby zmniejszyć wykorzystanie kredytu

4. Popraw swój stosunek zadłużenia do dochodów

Wielu pożyczkodawców ocenia stosunek zadłużenia do dochodów przy podejmowaniu decyzji kredytowych, co może mieć wpływ na wysokość oprocentowania, które otrzymujesz.

Wskaźnik zadłużenia do dochodu to miesięczne spłaty zadłużenia jako procent miesięcznego dochodu. Pożyczkodawcy koncentrują się na tym współczynniku, aby określić, czy masz wystarczającą ilość nadwyżki gotówki, aby pokryć wydatki na życie oraz zobowiązania dłużne.

Niższy stosunek zadłużenia do dochodów powinien być Twoim celem, ponieważ oznacza to, że masz większy dochód, który możesz przeznaczyć na spłatę nowego zadłużenia, takiego jak pożyczka.

Dwa sposoby na obniżenie wskaźnika zadłużenia do dochodów: spłacenie niespłaconego zadłużenia lub uzyskanie większego dochodu (lub jedno i drugie)

5. Skonsoliduj zadłużenie karty kredytowej z pożyczką osobistą.

Jeśli masz zadłużenie na karcie kredytowej, dobrą wiadomością jest to, że możesz coś z tym zrobić.

Jedną z opcji jest konsolidacja zadłużenia z tytułu karty kredytowej w jedną pożyczkę osobistą o niższym oprocentowaniu niż obecne oprocentowanie karty kredytowej.

Pożyczka osobista może zatem zaoszczędzić na kosztach odsetek w okresie spłaty, który zwykle wynosi 3-7 lat, w zależności od pożyczkodawcy.

Pożyczka osobista może również poprawić Twoją zdolność kredytową. Czemu?

Pożyczka osobista to pożyczka ratalna, co oznacza, że ​​pożyczka osobista ma określony termin spłaty. Karty kredytowe są jednak kredytami odnawialnymi i nie mają określonego terminu spłaty. Dlatego zamieniając zadłużenie na karcie kredytowej na pożyczkę osobistą, możesz zmniejszyć wykorzystanie kredytu, a także zdywersyfikować rodzaje zadłużenia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy