2,3 miliarda ludzi może teraz używać Bitcoin na Amazon

17.02.2021
Category: Możesz Również

Prawie 2,3 miliarda ludzi może teraz robić zakupy na Amazon bez komputera lub konta bankowego po uruchomieniu aplikacji Purse.io na Androida.

Zakupy z Bitcoinem na Amazon są teraz dostępne dla 2,3 miliardaPo uruchomieniu swojej aplikacji na iOS, Purse.io wydało teraz wersję na Androida dla swojej platformy, umożliwiając miliardom robienie zakupów na Amazon za pomocą Bitcoin w najpopularniejszym systemie operacyjnym dla smartfonów z ponad 1,4 miliardami użytkowników na całym świecie.

Przy obsługiwanych dwóch systemach operacyjnych liczba osób na całym świecie, które mogą teraz korzystać z tej usługi, wynosi obecnie około 2,3 miliarda i oczekuje się, że do 2020 roku osiągnie 2,8 miliarda, według Statista.

Cieszymy się, że możemy oficjalnie ogłosić pojawienie się naszej oficjalnej aplikacji Purse na Androida! W listopadzie wydaliśmy naszą aplikację na iOS […]. Musiałem więc oczywiście szerzyć miłość do największego i najczęściej używanego mobilnego systemu operacyjnego na świecie, Androida.

Chociaż gigant sprzedaży detalicznej online nie akceptuje bitcoinów bezpośrednio, Purse.io dopasowuje kupujących do posiadaczy kart podarunkowych, tworząc niezwykle potężny przypadek użycia: zakupy online. Ponadto umożliwia osobom, które nie mają konta bankowego lub karty kredytowej, korzystanie z platformy handlu elektronicznego Amazon, nawet jeśli nie mają komputera. Usługa umożliwia również handlowcom rejestrację konta w torebce i sprzedaż bezpośrednio na platformie.

Nie trzeba dodawać, że wszystkie przedmioty z Amazon kupowane na Purse.io są tańsze niż te wymienione na samym Amazon. Nie tylko ze względu na mniejsze opłaty transakcyjne Bitcoin, ale także dlatego, że zapewnia on rynek wymiany kart podarunkowych / bitcoinów, a także znaczne rabaty.

Jak działa Purse.io?Sprzedawcy mogą utworzyć bezpłatne lub płatne konto na Purse.io i wystawiać przedmioty na sprzedaż. Po dokonaniu zakupu Purse.io będzie działać jako depozyt do momentu zakończenia transakcji. System Purse pozwala handlowcom i kupującym (w zależności od systemu płatności) dużo zaoszczędzić na opłatach transakcyjnych i przeliczeniowych.

Jednak najbardziej pomysłową funkcją w Purse.io jest jego alternatywa dla Amazon. Purse.io dopasowuje kupujących do posiadaczy kart podarunkowych. Ponieważ karty podarunkowe są zwykle niemożliwe do zrealizowania, stanowi to alternatywę dla tych, którzy nie chcą ich używać.

Następnie kupujący może wybrać produkt, który chce od Amazon, utworzyć dla niego listę życzeń na Purse.io i nazwać swój rabat lub zaakceptować ten dostępny. Posiadacze kart podarunkowych przyjmą wówczas zamówienie i wykorzystają kartę podarunkową do zakupu przedmiotu. Posiadacz karty podarunkowej otrzymuje Bitcoin za kartę, której wcześniej nie mógł wymienić, a kupujący otrzymuje przedmiot, tworząc środowisko korzystne dla wszystkich.

Oznacza to, że jeśli masz dodatkowe karty podarunkowe, których nie chcesz, możesz również skorzystać z systemu Purse.io, aby wymienić je na Bitcoin ze zniżką.

Bitcoin i AmazonPomimo usług stron trzecich, takich jak Purse.io, Amazon nadal nie akceptuje Bitcoin jako metody płatności. Istnieje kilka oczywistych powodów, dla których Amazon nie zintegrował jeszcze Bitcoin ze swoją platformą handlu elektronicznego, w tym zmienność i brak opcji zwrotu Bitcoin.

Jednak sprzedawcy internetowi, tacy jak Overstock.com i Newegg.com, pokazali, że Bitcoin może być używany jako realny system płatności, podczas gdy OpenBazaar zbudował nawet zdecentralizowaną platformę e-commerce, która akceptuje tylko Bitcoin i inne kryptowaluty jako płatność.

Niektórzy spekulują, że Amazon zawarł już umowy z głównymi firmami obsługującymi karty kredytowe, co byłoby zaletą, którą straciłby nad mniejszymi sprzedawcami internetowymi, gdyby zaczęli mieć do czynienia z Bitcoinem. Inna teoria głosi, że CEO Amazona, Jeff Bezos, nie lubi Bitcoina ze względu na jego poglądy polityczne na temat nieuregulowanej i anonimowej natury Bitcoina.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy