10 pytań, które należy zadać kredytodawcom hipotecznym

17.02.2021

Ile mogę pożyczyć na zakup domu?

Określając, ile możesz pożyczyć, pożyczkodawcy mogą wziąć pod uwagę poziom dochodów w porównaniu z zadłużeniem, stan zatrudnienia i historię kredytową. Porozmawiaj z pożyczkodawcą o uzyskaniu wstępnej kwalifikacji do kredytu hipotecznego, zanim zaczniesz kupować nowy dom. 1 Może to sprawić, że całe doświadczenie będzie przebiegać płynniej.

Wojskowi weterani i nabywcy domów po raz pierwszy mogą kwalifikować się do specjalnych programów hipotecznych sponsorowanych przez rząd. Zapytaj pożyczkodawcę, do czego możesz się kwalifikować.

Ile pieniędzy muszę odłożyć?

Aby uzyskać najlepszą stawkę i warunki pożyczki, spróbuj odłożyć co najmniej 20 procent ceny zakupu. Chociaż niższa zaliczka niekoniecznie zdyskwalifikuje Cię, istnieje szansa, że ​​miesięczna płatność z tytułu prywatnego ubezpieczenia hipotecznego (PMI) zostanie dodana, jeśli Twoja zaliczka wynosi mniej niż 20 procent. Twoja zaliczka wpłynie również na inne zmienne, takie jak stopa procentowa, warunki i miesięczne płatności. Zapytaj pożyczkodawcę o więcej informacji na temat minimalnej zaliczki wymaganej dla twojej pożyczki i czy możesz kwalifikować się do otrzymania zaliczki lub programów pomocy oszczędzających koszty, a następnie zdecyduj, co jest dla Ciebie odpowiednie.

Jaka jest stopa procentowa?

Od razu powinieneś poprosić pożyczkodawcę o bezpośrednią wycenę stopy procentowej, a także o odpowiednią roczną stopę oprocentowania (APR) pożyczki. Ponieważ RRSO uwzględnia opłaty i inne opłaty związane z pożyczkami, daje porównanie liczby jabłek do jabłek wśród pożyczkodawców. Nie bój się rozejrzeć, dopóki nie znajdziesz takiego, który Ci odpowiada.

Jaka jest różnica między kredytem hipotecznym o stałym oprocentowaniu a kredytem o zmiennej stopie procentowej?

Kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu zachowuje tę samą stopę procentową przez cały okres spłaty pożyczki, zazwyczaj przez 15 lub 30 lat. Dzięki temu miesięczna spłata kapitału i odsetek jest stała i przewidywalna w czasie. Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu lub ARM mają stopy procentowe, które zmieniają się w zależności od rynku, więc Twoja płatność będzie rosła i spadała. Większość ARM opiera się na 30-letnim okresie i zazwyczaj rozpoczyna się od początkowej stałej stopy procentowej na określony okres, zwykle 5, 7 lub 10 lat. Ważne jest, aby porównać te dwa rodzaje kredytów hipotecznych, aby znaleźć najlepszą dla Twojej sytuacji.

Ile punktów obejmuje stawka?

Punkt dyskontowy to opłata uiszczana pożyczkodawcy przy zamknięciu w zamian za obniżoną stopę procentową. (1 punkt = 1% całkowitej kwoty kredytu hipotecznego). Pamiętaj, aby zapytać pożyczkodawcę, ile punktów jest uwzględnionych w podanej stopie procentowej i jakie korzyści może przynieść zakup większej lub mniejszej liczby punktów.

Kiedy mogę zablokować stopę procentową?

Stopy procentowe zawsze się zmieniają. Czasami zablokowanie niskiej stawki może naprawdę się opłacić. Zapytaj pożyczkodawcę, kiedy możesz zablokować określoną stawkę i na jak długo. Należy pamiętać, że pożyczkodawcy zazwyczaj oferują niższe stopy procentowe w przypadku zamków krótkoterminowych i wyższe stopy procentowe w przypadku zamków długoterminowych.Dzięki Bank of America Digital Mortgage Experience możesz usprawnić proces składania wniosku o kredyt hipoteczny, w tym zablokować niskie oprocentowanie.

Jakie są moje szacunkowe koszty zamknięcia?

Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę różne opłaty związane z zakupem domu – szczególnie koszty zamknięcia. Koszty zamknięcia obejmują między innymi opłaty za udzielenie pożyczki, opłaty za wycenę i honoraria prawników (jeśli są). Twój pożyczkodawca powinien dostarczyć Ci szacunkową kwotę pożyczki pokazującą przybliżone koszty pożyczki, abyś mógł odpowiednio zaplanować budżet.

Czy są jakieś inne koszty lub opłaty, o których powinienem wiedzieć?

Im więcej informacji zbierzesz z góry, tym lepiej będziesz przygotowany na wypadek nieoczekiwanych wydatków po drodze. Aby pomóc Ci zrozumieć różne opłaty, które będziesz musiał pokryć, pożyczkodawca powinien przekazać Ci Oświadczenie o zamknięciu, wyszczególniające wszystkie koszty związane z Twoją pożyczką. Dobrym pomysłem jest porównanie ujawnienia na koniec okresu z oszacowaniem kredytu.

Czy potrafisz oszacować, kiedy nastąpi zamknięcie?

Wiele czynników pomaga określić, kiedy będzie dokładna data zamknięcia – wiele z nich jest całkowicie poza Twoją kontrolą. Zapytaj pożyczkodawcę o oszacowanie, kiedy możesz spodziewać się zamknięcia. W ten sposób będziesz mieć przynajmniej ogólne pojęcie o harmonogramie, z którym pracujesz.

Czy jest coś, co mogłoby opóźnić moje zamknięcie?

Tak, zakup domu to złożony proces z wieloma etapami i wymaganiami. Chociaż opóźnienia są normalne, najlepszym sposobem na ich uniknięcie jest pozostanie w kontakcie z pożyczkodawcą i jak najszybsze dostarczenie najbardziej aktualnej dokumentacji.Klienci Bank of America mogą korzystać z Home Loan Navigator® w celu zarządzania wnioskiem o kredyt hipoteczny.

 • Wstępna kwalifikacja nie jest ani wstępnym zatwierdzeniem, ani zobowiązaniem do pożyczenia; musisz przesłać dodatkowe informacje do przeglądu i zatwierdzenia.

  Materiały zawarte na tej stronie służą wyłącznie do celów informacyjnych i nie są przeznaczone do porad finansowych, podatkowych ani inwestycyjnych. Bank of America i / lub jego spółki zależne oraz Khan Academy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za jakiekolwiek straty lub szkody wynikające z polegania na dostarczonych materiałach. Należy również pamiętać, że takie materiały nie są regularnie aktualizowane i dlatego niektóre informacje mogą być nieaktualne. Przy podejmowaniu decyzji dotyczących Twojej sytuacji finansowej skonsultuj się ze swoim doradcą finansowym i podatkowym.

  W przyszłym

  Więcej od Bank of America

  Poznaj opcje kredytu hipotecznegoOszacuj koszty zamknięciaSkontaktuj się z namiJesteśmy tutaj, aby pomóc.

  Skontaktuj się z nami, odwiedzając naszą stronę Kontakt lub umów się na spotkanie już dziś.

  Kredyt i zabezpieczenie, podlegają zatwierdzeniu. Akceptacja regulaminu i warunków. To nie jest zobowiązanie do pożyczania. Programy, stawki, warunki mogą ulec zmianie bez powiadomienia.

  Praktyki reklamowe

  Dokładamy wszelkich starań, aby dostarczać informacje o produktach i usługach, które mogą okazać się interesujące i przydatne. Pomagają nam w tym reklamy oparte na relacjach i reklamy behawioralne online.

  Oto jak to działa: Zbieramy informacje o Twoich działaniach online, takich jak wyszukiwania, które przeprowadzasz w naszych Witrynach i odwiedzane strony. Informacje te mogą być wykorzystywane do dostarczania reklam w naszych Witrynach i offline (na przykład przez telefon, e-mail i pocztę bezpośrednią) dostosowanych do określonych zainteresowań użytkownika.

  Jeśli wolisz, abyśmy nie korzystali z tych informacji, możesz zrezygnować z reklamy behawioralnej online. Jeśli jednak zrezygnujesz, nadal możesz otrzymywać ogólne reklamy. Ponadto doradcy finansowi / menedżerowie klientów mogą nadal wykorzystywać informacje zebrane online w celu dostarczania informacji o produktach i usługach zgodnie z umowami dotyczącymi konta.

  Ponadto, jeśli zrezygnujesz z internetowych reklam behawioralnych, nadal możesz widzieć reklamy po zalogowaniu się na swoje konto, na przykład za pośrednictwem bankowości internetowej lub MyMerrill. Te reklamy są oparte na Twoich konkretnych relacjach z naszym kontem.

  Aby dowiedzieć się więcej o reklamach opartych na relacjach, reklamach behawioralnych online i naszych praktykach dotyczących prywatności, zapoznaj się z Informacją o ochronie prywatności online Bank of America oraz z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi prywatności w Internecie.

  Przechodzisz do innej witryny, której Bank of America nie jest właścicielem ani nie jest obsługiwany. Jego właściciel ponosi wyłączną odpowiedzialność za zawartość witryny, ofertę i poziom bezpieczeństwa, dlatego prosimy o zapoznanie się z opublikowaną polityką prywatności i warunkami korzystania z witryny. Możliwe, że informacje podane na stronie są dostępne tylko w języku angielskim.

  Va ir a una pgina que podría estar en inglés

  Es posible que el contenido, las solicitudes y los documentos asociados con los productos y servicios específicos en esa pgina estén disponibles solo en inglés. Antes de escoger un producto o servicio, asegúrese de haber leído y entendido todos los términos y condiciones provistos.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy