1 Dobry powód, aby nie inwestować teraz na giełdzie

1 Dobry powód, aby nie inwestować teraz na giełdzie
16.10.2020
Category: Ważne Jest

To może nie być najlepszy czas na inwestowanie z tego jednego powodu.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz inwestować, czy robisz to od dziesięcioleci, istnieje prawdopodobieństwo, że pandemia koronawirusa wpłynęła na Twój portfel. S&P 500 i Dow Jones Industrial Average doświadczyły jednego z najgorszych kwartałów w historii na początku tego roku iw tym czasie można było obserwować, jak Twoje inwestycje tracą na wartości.

Jednak spadki koniunktury na rynku są często dobrymi okazjami inwestycyjnymi, ponieważ gdy ceny akcji są niższe, możesz uzyskać więcej za swoje pieniądze. Następnie, gdy rynek zacznie się poprawiać, będziesz czerpać korzyści i obserwować, jak Twoje inwestycje znacznie zwiększają wartość.

Jednak chociaż teraz może być dobry moment na inwestowanie, nie oznacza to, że każdy powinien wyrzucać swoje pieniądze na giełdzie. W szczególności jest jeden powód, dla którego możesz nie chcieć inwestować teraz.

Źródło obrazu: Getty Images

Kiedy nie powinieneś inwestować na giełdzie

W większości przypadków nie ma złego czasu na inwestowanie na giełdzie. Będziesz chciał zacząć inwestować tak wcześnie, jak to możliwe (szczególnie jeśli oszczędzasz na emeryturę), ponieważ im dłużej pozostawiasz swoje pieniądze na koncie, tym szybciej będą rosły.

To powiedziawszy, ważne jest, aby upewnić się, że nie inwestujesz więcej, niż możesz sobie pozwolić. A jeśli nie masz solidnych zapasów awaryjnych oszczędności, może to nie być odpowiedni moment na inwestowanie na giełdzie.

Gdy zaczniesz inwestować, najlepiej zostaw swoje pieniądze w spokoju tak długo, jak możesz. Jeśli oszczędzasz na emeryturę, zwykle oznacza to, że powinieneś unikać wykorzystywania swoich oszczędności, dopóki nie będziesz gotowy do przejścia na emeryturę. Jeśli wypłacisz pieniądze ze swojego 401 (k) lub IRA przed ukończeniem 59-1 / 2 lat, możesz zostać spoliczkowany 10% karą i podatkiem dochodowym od kwoty, którą wypłacasz. Niedawno uchwalona ustawa CARES tymczasowo poluzowała niektóre z tych ograniczeń, znosząc 10% karę i pozwalając inwestorom płacić podatki dochodowe przez trzy lata, ale wycofanie pieniędzy, zanim zdążysz, nadal może skutkować wysokim rachunkiem podatkowym.

Ponadto, gdy wcześniej wypłacasz pieniądze, wpływasz na ich zdolność do wzrostu w czasie. Oprocentowanie złożone pozwala Twoim oszczędnościom rosnąć wykładniczo, im dłużej pozostają nietknięte w funduszu emerytalnym, więc zbyt wcześnie wypłacając pieniądze, ograniczasz długoterminowe zyski.

Jeśli nie masz funduszu awaryjnego, ale inwestujesz na giełdzie, ryzykujesz, że będziesz zmuszony do wypłaty pieniędzy wcześniej niż powinieneś, jeśli napotkasz nieoczekiwany wydatek lub stracisz źródło dochodu.

Priorytetyzacja funduszu awaryjnego

Najlepiej byłoby, gdybyś starał się zaoszczędzić na funduszu awaryjnym wystarczającą ilość, aby pokryć co najmniej trzy do sześciu miesięcy ogólnych wydatków na życie. W tej chwili jednak rozsądnie byłoby spróbować zaoszczędzić więcej, jeśli możesz. Nikt nie wie, jak długo potrwa pandemia COVID-19, więc jeśli stracisz pracę, nie wiadomo, ile może potrwać, zanim będziesz w stanie znaleźć kolejną. Aby być bezpiecznym, możesz przechowywać trochę dodatkowej gotówki w funduszu awaryjnym.

Ważne jest również, aby zastanowić się, gdzie chcesz zaparkować swoje oszczędności. Rachunek oszczędnościowy o wysokim dochodzie jest idealny na fundusz awaryjny, ponieważ konta te oferują znacznie wyższe oprocentowanie niż standardowe konto oszczędnościowe w banku. Dodatkowo, dzięki wysokodochodowemu kontu oszczędnościowemu, możesz wypłacić swoje pieniądze w dowolnym momencie bez płacenia kary.

Na koniec pamiętaj, że nie powinieneś odkładać inwestycji na zawsze. Postaraj się jak najszybciej zbudować solidny fundusz awaryjny, aby nie tracić dużo czasu na inwestycje. Prawdopodobieństwo znacznych zysków z inwestycji jest większe, jeśli konsekwentnie oszczędzasz i pozwalasz swoim pieniędzmi rosnąć przez dziesięciolecia; im szybciej będziesz mógł wrócić do inwestowania, tym lepiej. Po prostu upewnij się najpierw, że Twój fundusz awaryjny jest solidny, więc nie ryzykujesz późniejszego wycofania pieniędzy z giełdy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy